Filmowy Klub Seniorów - maj 2017

   
  • 2 – TRZY  KROKI  PO  ZIEMI, reż. EDWARD  SKÓRZEWSKI i JERZY HOFFMAN - Polska  - 1965 - 100 min.                      
  • 9 -  GENIUSZ, reż. MICHAEL  GRANDAGE- USA, Anglia - 2016 - 105 min.
  • 16 -  Seans w ramach Festiwalu Docs Against Gravity LA CHANA, reż. LUCIJA  STOJEVIC –  Hiszpania, Islandia, USA - 2016 – 80 min.
  • 23 – NAUCZYCIELKA, reż. JAN  HREBEJK  - Czechy, Słowacja  -  2016 -100 min.
  • 30 -  KOMUNIA, reż. Anna Zamecka – Polska – 2016 – 75 min.

"Song to Song" - przedpremiera w DCF-ie 8 maja

songtosongJuż 8 maja o 20.00 zapraszamy do DCF-u na przedpremierowy pokaz "Song to Song" - najnowszego filmu Terrence'a Malicka, jednego z największych mistrzów amerykańskiego kina autorskiego. W rolach głównych same gwiazdy z Ryanem Goslingiem na czele.

14. MILLENNIUM DOSC AGAINST GRAVITY we Wrocławiu

docsag112-21 maja 2017 w DCF-ie
 
Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największe święto kina dokumentalnego w Polsce. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz czternasty. Organizatorzy zapraszają na filmową podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy - ODERWIJ SIĘ! – zachęca do tego, aby uwolnić się od przyzwyczajeń i stereotypów oraz otworzyć się na świat pokazywany przez autorów kina dokumentalnego. W ramach festiwalu, odbywającego się jednocześnie w pięciu miastach Polski, pokazanych zostanie 140 produkcji gatunku non-fiction - dzieła zarówno uznanych, jak i początkujących twórców. Niezależnie od tego, jaki temat będą poruszać, na pewno zagwarantują widzom jedno - masę emocji.

Premiera: "Zud"

zudOd 21 kwietnia na ekranach DCF-u film dokumentalny „Zud” w reżyserii Marty Minorowicz – przypowieść o odwiecznych zmaganiach człowieka z Matką Naturą i próba odpowiedzi na pytanie, czy mamy jakiekolwiek szanse w tym starciu.

Premiera: "W sieci"

wsieci„W sieci” to najnowsza produkcja w reżyserii Kim Ki-duka, jednego z najbardziej znanych i utytułowanych twórców z Korei Południowej, laureata nagród na festiwalach filmowych w Wenecji i Berlinie.

Premiera: "Piekło"

piekloStefan Ruzowitzky, autor nagrodzonych w 2008 roku Oscarem „Fałszerzy”, tym razem zagustował w o wiele mroczniejszych klimatach. „Piekło” to rasowy thriller, który trzyma w napięciu do samego końca. W DCF-ie od 21 kwietnia.

Premiera: "Mały Jakub"

malyjakub„Mały Jakub” od 21 kwietnia na ekranach DCF-u. Bohater, grany przez Mirosława Bakę, przekona się, że każdy z nas nosi w sobie odrobinę dziecka. W pozostałych rolach Eryk Lubos, Dorota Kolak i Jan Sączek.

Premiera: "Bikini Blue"

bikiniblueTomasz Kot („Skazany na bluesa”, „Bogowie”) wciela się w polskiego weterana wojennego, który w Wielkiej Brytanii zmaga się z demonami przeszłości i szuka ukojenia w ramionach ukochanej. „Bikini Blue” na ekranach DCF-u od 21 kwietnia.

Akademia Dokumentalna 2016/2017 - semestr II

logoAkademiaDokumentalnaOd 27 lutego w DCF-ie kolejne seanse w ramach cyklu Akademia Dokumentalna. Pokażemy najlepsze dokumenty współczesnej kinematografii, a każdy seans połączony będzie z prelekcjami i dyskusjami. Spotkania w poniedziałki o 17.00, wstęp: 15 zł, karnet: 150 zł. Uczestnikiem może być każdy, ale cykl jest skierowany głównie do studentów (przedmiot ponadprogramowy na UWr).

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl kultura logo duze tuwroclaw wtwlogo