Premiera: "Mamuśki mają wychodne"

zdj wydarzenia1W przebojowej komedii lider zespołu Maroon 5 – Adam Levine („Zacznijmy od nowa”) wrzuci cztery kobiety w wir nocnego życia, o którym dawno zapomniały. Wspólnie pokażą, jak przetańczyć całą noc, plotkować o wszystkim i wszystkich oraz wybornie spędzić czas w towarzystwie najlepszych przyjaciółek.

Premiera: "Agentka specjalnej troski"

zdj wydarzenia1Od piątku 18 sierpnia zapraszamy premierowe pokazy francuskiej komedii, w której przyjrzymy się nietypowym zmaganiom niezdarnej policjantki. Dany Boon, tym razem wykaże się po obu stronach kamery – jako reżyser filmu i odtwórca głównej roli.

Dołącz do naszego zespołu!

dcf1Kochasz kino, lubisz kontakt z ludźmi i umiesz pracować w zespole? Dołącz do nas! Szukamy osób, które razem z nami będą tworzyły niepowtarzalną atmosferę naszego kina.


Premiera: „Królewicz Olch”

fot. mat. producentaLaureat Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2017 to niezwykle intrygujący i oryginalny dramat w reżyserii Kuby Czekaja. Film otwierał zeszłoroczny Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

Filmowy Klub Seniorów - sierpień 2017


  • 1 - HUBAL, reż. Bohdan Poręba, Polska, 1973 - 125'        
  • 8 - DUSIGROSZ, reż. Fred Cavaye, Francja, 2016 - 90'
  • 22 -  IDOL, reż. Dan Fogelman, USA, 2015 - 105'
  • 29 – BOSKA FLORENCE, reż. Stephen Frears, USA, Anglia, 2016 - 110' 

Wakacje w Kinie 2017

piesLatem zapraszamy młodych widzów i ich opiekunów do DCF-u na pokazy filmów dla dzieci. Od piątku 11 sierpnia o godz. 10.00 i 12.00 w cyklu Wakacje w Kinie wyświetlać będziemy filmy: „Mała wielka stopa” oraz „Był sobie pies”. Filmy wyświetlane będą z polskim dubbingiem. Wstęp: 12 zł.

 
„Był sobie pies” (USA, 2017), czas: 100'
Bailey, czworonożny bohater filmu nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są młodzi, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą. Bailey musi wykazać się nadprzyrodzoną siłą i uratować swego przyjaciela z opresji. Wzruszająca historia niezwykle trwałej relacji między człowiekiem i psem.

 


 „Mała wielka stopa” (Belgia, Francja, 2017), czas: 92'
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Jego tata okazuje się być potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Adam również ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce, przy użyciu których będzie musiał obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat poszukują mistycznych, włochatych stworzeń.


 

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo