Zapraszamy na 14. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

tam gdzie mieszka bogW dniach 5-7 października zapraszamy na wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych.

Dyskusyjny Klub Filmowy - październik 2018

  • 1 – BLASZANY BĘBENEK, reż. V. Schlöndorff, Francja, Jugosławia, Polska, RFN, 1979 – 144’
  • 8 – SIÓDMA PIECZĘĆ, reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1957 – 97’
  • 15 – TAM, GDZIE ROSNĄ POZIOMKI, reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1957 – 91’
  • 22 – FANNY I ALEKSANDER seans o 19:00, reż. Ingmar Bergman, Francja, Szwecja, RFN, 1982 – 188’
  • 29 – BERGMAN – ROK Z ŻYCIA, reż. Jane Magnusson, Norwegia, Szwecja, 2018 – 117’

Warsztaty filmowe

warsztaty filmowe slajderW dniach 24-28 września zapraszamy na kolejne warsztaty filmowe w kinie DCF. Przed nami nowa propozycja intensywnego kursu wiedzy o filmie – praktyka, historia i teoria. Warsztaty skierowane są do osób interesujących się kinem, przygotowujących się do studiów artystycznych, realizujących własne projekty filmowe.

Premiera: "Smak zemsty. Peppermint"

tam gdzie mieszka bogTwórca, który zrobił z Liama Neesona nowego bohatera kina akcji w „Uprowadzonej” powraca, by uzbroić piękną Jennifer Garner w arsenał broni, pewne wyjątkowe umiejętności i nowy aktorski wizerunek.

Premiera: "Czarne bractwo. BlacKkKlansman""

tam gdzie mieszka bogNajnowszy film Spike'a Lee, Grand Prix Jury tegorocznego festiwalu w Cannes. Ron Stallworth zostaje pierwszym czarnoskórym detektywem w Departamencie Policji w Colorado Springs. Na ekranie zobaczymy, m.in. Johna Davida Washingtona, Adama Drivera czy Aleca Baldwina.

Premiera: "Juliusz"

tam gdzie mieszka bogTo może być najlepsza polska komedia roku! Jej tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz.  W rolach głównych znakomici polscy aktorzy: Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik.

Premiera: "Dogman"

tam gdzie mieszka bogPrzebój tegorocznego festiwalu w Cannes i najnowszy film włoskiego mistrza – Matteo Garrone. Miejscowy psi fryzjer, niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą.

Wyruszmy w niezapomniane tournee z zespołem Maanam

tam gdzie mieszka bogW piątek 21 września o godz. 18.30, aby uczcić pamięć Kory zapraszamy na film “Czuję się świetnie” w reżyserii Waldemara Szarka, który miał swoją premierę w 1983 roku. Przed seansem odbędzie się krótka prelekcja Macieja Szabatowskiego, dziennikarza muzycznego Radia RAM. Bilety: 16 zł. KUP BILET

Warsztaty filmowe - edycja wrześniowa

warsztaty filmowe slajderW dniach 13-17 września zapraszamy na kolejne warsztaty filmowe w kinie DCF. Przed nami nowa propozycja intensywnego kursu wiedzy o filmie – praktyka, historia i teoria. Warsztaty skierowane są do osób interesujących się kinem, przygotowujących się do studiów artystycznych, realizujących własne projekty filmowe.

"Juliusz" - pokazy przedpremierowe

tam gdzie mieszka bogW dniach 8-9 września oraz 11 i 13 września zapraszamy na pokazy przedpremierowe komedii „Juliusz” Aleksandra Pietrzaka, w której Wojciech Mecwaldowski gra tytułową rolę. Scenariusz tej zabawnej opowieści napisali znani stand-uperzy Abelard Giza i Kacper Ruciński.

Filmowy Klub Seniorów - wrzesień 2018

  • 4 - DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK, reż. RICHARD LONCRAINE – Anglia -2017 – 110 min.
  • 11 – NASZ NAJLEPSZY ROK, reż. CEDRIC KLAPISCH – Francja - 2017 - 115 min.
  • 18 - MARIA CALLAS, reż. TOM VOLF – Francja - 2017 – 115 min.
  • 25 – ZWYCZAJNA DZIEWCZYNA, reż. LONE SCHERFIG - Szwecja, Anglia -2016 - 120 min.

 

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo
radiowroclaw logo odra wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil