"Chata" w DCF-ie od 7 kwietnia

chataInformujemy, że z uwagi na duże zainteresowanie naszych widzów od 7 kwietnia wyświetlać będziemy film "Chata" w reżyserii Stuarta Hazeldine'a z Samem Worthingtonem i Octavią Spencer w rolach głównych.

"Wołyń" powraca na nasze ekrany 7 kwietnia

wolyn"Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego otrzymał najwięcej, bo aż 14, nominacji do Orłów 2017 i zdominował galę zdobywając 9 statuetek, w tym w najważniejszej kategorii "Najlepszy film". Nagrodzono go również za montaż, kostiumy, dźwięk, muzykę, scenografię, zdjęcia i reżyserię. Obraz otrzymał też nagrodę publiczności. Film powróci na ekrany DCF-u 7 kwietnia.

"Świt" - pokazy specjalne w DCF-ie

swit1 i 2 oraz 4 i 5 kwietnia specjalne pokazy "Świtu"- poematu wizualnego, który znalazł się na krótkiej liście do Europejskich Nagród Filmowych oraz zdobył główną nagrodę za zdjęcia na Black Nights FF - Tallinn. W jednej z głównych ról Wiktor Zborowski. Autorem zdjęć jest Wojciech Staroń ("Papusza", "Plac Zbawiciela").

Premiera: "Cienie"

cienieZnany z przebojowych „Nietykalnych” Francois Cluzet tym razem w bardziej ponurym repertuarze. Od 24 marca zapraszamy na belgijsko-francuski thriller „Cienie” w reżyserii Thomasa Kruithofa.

Premiera: "Azyl"

amokPrawdziwa historia Antoniny Żabińskiej, żony dyrektora warszawskiego ogrodu zoologicznego, która w trakcie okupacji ukrywała Żydów na terenie zoo. W roli głównej dwukrotnie nominowana do Oscara Jessica Chastain („Służące”, „Interstellar”). Na „Azyl” zapraszamy do DCF-u od 24 marca. Film również z polskim dubbingiem.

Premiera: "Amok"

amokOd 24 marca na ekranach DCF-u głośny „Amok” w reżyserii Kasi Adamik. Wstrząsająca, oparta na faktach historia mordu, którego przebieg sprawca ze szczegółami opisał w powieści swojego autorstwa. W rolach głównych występują Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat i Zofia Wichłacz.

Filmowy Klub Seniorów - marzec 2017

  • 7 – JA, DANIEL BLAKE, reż. KEN LOACH – UK, FRANCJA – 2015 – 100'
  • 14 – EVEREST - POZA KRAŃCEM ŚWIATA 3D, reż. LEANNE POOLEY – N. ZELANDIA – 2013 – 90'
  • 21 – CHOCOLAT, reż. ROSCHDY ZEM – FRANCJA – 2015 – 110'
  • 28 – OBCE CIAŁO, reż. KRZYSZTOF ZANUSSI – POLSKA, ROSJA, WŁOCHY – 2014 – 120'

Dyskusyjny Klub Filmowy - marzec 2017

Filmowe podróże
  • 6 – THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ!, reż. Paul Dugdale, UK, 2016 – 101’
  • 13 – LOCKE, reż. Steven Knight, USA, UK, 2013 – 85’
  • 20 – BLUE HIGHWAY, reż. Kyle Smith, USA, 2013 – 71’
  • 27 – GRAWITACJA – seans w 3D, reż. Alfonso Cuarón, USA, UK, 2013 – 90’

Akademia Dokumentalna 2016/2017 - semestr II

logoAkademiaDokumentalnaOd 27 lutego w DCF-ie kolejne seanse w ramach cyklu Akademia Dokumentalna. Pokażemy najlepsze dokumenty współczesnej kinematografii, a każdy seans połączony będzie z prelekcjami i dyskusjami. Spotkania w poniedziałki o 17.00, wstęp: 15 zł, karnet: 150 zł. Uczestnikiem może być każdy, ale cykl jest skierowany głównie do studentów (przedmiot ponadprogramowy na UWr).

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl kultura logo duze tuwroclaw wtwlogo