"Królowa Kier" - pokaz przedpremierowy

millennium docs 2019Starsza kobieta. Młodszy chłopak. Kto wyjdzie cało z tej namiętności? 1 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz zdobywcy nagrody publiczności na festiwalu Sundance z wybitną rolą Trine Dyrholm („Komuna”, „Wesele w Sorrento”). „Królowa Kier”.

„Niezwykła propozycja” laureatem Grand Prix Dolnego Śląska!

millennium docs 2019Poznaliśmy laureatów nagród wrocławskiej edycji 16. Millennium Docs Against Gravity! Jury w składzie: Weronika Bilska, Małgorzata Kozubek, Jarosław Perduta oraz Filip Zawada, przyznało Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w wysokości 3000 euro filmowi „Niezwykła propozycja” Jill Magid. Wyróżnienie specjalne otrzymał film „In Touch” Pawła Ziemilskiego

Premiera: "Podwójne życie"

podwojne zycieUwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa („Sils Maria”, „Personal Shopper”) bawi się pojęciem wierności. W „Podwójnym życiu” dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. 

Premiera: "Tolkien"

tolkienFilm „Tolkien” ukazuje kluczowe lata życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów.

Czerwiec miesiącem dzieci w DCF!

paskudyW czerwcu zapraszamy rodziców z dziećmi na trzy pełne humoru filmy familijne z uroczymi, szukającymi przygód bohaterami. Bilety na pokazy, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, będą kosztowały jedynie 13 zł. Zagramy filmy: „Paskudy”, „Pokémon: Detektyw Pikachu” oraz „Praziomek”.

Premiera: "Podły, okrutny, zły"

Podły okrutny zły
Film będący spojrzeniem na charyzmatyczną stronę seryjnego mordercy Teda Bundy'ego (Zac Efron), którego niewinna twarz długo skrywała tajemnice brutalnych morderstw. Losy Bundy'ego śledziła cała Ameryka. 

Premiera: "Słodki koniec dnia"

Słodki koniec dnia
Najnowszy film Jacka Borcucha, który zdobył główną nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych 12. Mastercard OFF Camera w Krakowie. Na ekranie m.in. nagrodzona za tę rolę na festiwalu Sundance Krystyna Janda oraz Kasia Smutniak.

Premiera: "W rytmie Kuby"

w rytmie kubyWyrusz w muzyczną podróż po kraju, gdzie każdy jest młody, a muzyka porywa do tańca. "W rytmie Kuby" to świetny i pozytywny dokument, pełen kubańskich dźwięków i klimatu rodem z hawańskich klubów.

Premiera: "Vox Lux"

Vox Lux
Laureatka Oscara Natalie Portman i Jude Law znowu razem na wielkim ekranie! Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku – Sia.

Premiera: "Miłość i Miłosierdzie"

milosc i milosierdzieNiezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynieuznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.

Premiera: "Ciemno, prawie noc"

ciemno prawie noc Zapraszamy na pokazy filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza, zrealizowanego przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego na podstawie głośnej powieści Joanny Bator. W obsadzie m.in. Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Agata Buzek, Jerzy Trela i Piotr Fronczewski. 

Filmowy Klub Seniorów - maj 2019

  • 7 – GREEN BOOK, reż. PETER FARRELLY - USA - 2018 - 130 min.
  • 14 – KRAINA MIODU, reż. L.STEFANOV, T.KOTEVSKA - Macedonia - 2018 – 87 min.
  • 16 - IN TOUCH, reż. PAWEŁ ZIEMILSKI - Polska, Islandia - 2018 – 60 min.
  • 21 – KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ, reż. BENEDIKT ERLINGSSON – Francja, Islandia, Ukraina - 2018 - 100 min.
  • 28 – GENTLEMAN Z REWOLWEREM, reż. DAVID LOWERY – USA - 2018 - 95 min.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil