PPA: Film o kulisach powstania koncertu "Puls"

PPA25 marca o 20:00 zapraszamy na projekcję reportażu o kulisach powstania koncertu „Puls” poświęconego Halinie Poświatowskiej. Koncert znalazł się w programie tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wstęp bezpłatny po pobraniu wejściówki w kasie kina.  

Premiera: "Ciemno, prawie noc"

ciemno prawie noc Zapraszamy na pokazy filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza, zrealizowanego przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego na podstawie głośnej powieści Joanny Bator. W obsadzie m.in. Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Agata Buzek, Jerzy Trela i Piotr Fronczewski. 

Premiera: "Złodziejaszki"

zlodziejaszkiZapraszamy na pokazy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu "Złodziejaszki" Hirokazu Koreedy, będącego historią trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio

Pokaz specjalny: „Free Solo”

my6 kwietnia o 20:00 pokażemy zwycięzcę Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego „Free Solo”Alexie Honnoldzie, który postanowił wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale bez zabezpieczenia. KUP BILET

Magiel Filmowy z Philippem Tłokińskim

Philippe TlokinskiW kwietniowej odsłonie Magla Filmowego zaprezentujemy film „Kurier” Władysława Pasikowskiego, a naszym gościem będzie odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński. Po seansie, jak zwykle, ciekawa rozmowa, którą poprowadzi Łukasz Maciejewski. 8.04., godz. 19.00. Bilety 20 zł. KUP BILET

Premiera: "High Life"

high life
Porównywany do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego najnowszy film Claire Denis. W obsadzie: Robert Pattinson, Mia Goth (znana z drugiej części „Nimfomanki” Larsa Von Triera), Juliette Binoche, André Benjamin (czyli André 3000 z duetu muzycznego Outkast) oraz Agata Buzek.  

Premiera: "Kurier"

Kurier
Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka Jeziorańskiego

Premiera: "Przemytnik"

Przemytnik
Zapraszamy na pokazy najnowszego filmu Clinta Eastwooda "Przemytnik" będącego historią starszego mężczyzny, który nieświadomie zostaje kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu.

Premiera: "Całe szczęście"

cale szczesciePełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk) niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska).

12. Sputnik nad Wrocławiem

sputnikOd 28 do 31 marca w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędą się pokazy najlepszych tytułów 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Bilety: 12 zł.


Dyskusyjny Klub Filmowy - marzec 2019 - Dance, dance, dance

  • 4 – SUSPIRIA, reż. Luca Guadagnino, USA, Włochy, 2018 – 135’
  • 11 – STRIKE A POSE. TANCERZE MADONNY, reż. Reijer Zwaan i Ester Gould, Belgia, Holandia 2016 – 83’
  • 18 – CLIMAX, reż. Gaspar Noe, Francja, 2018 – 95’
  • 25 - GIRL (PREMIERA), reż. Lukas Dhont, Belgia, 2018 - 109'

Filmowy Klub Seniorów - marzec 2019

  • 5 – DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ, reż. LISA AZUELOS - Francja - 2016 - 125 min.
  • 12 – NA GŁĘBOKĄ WODĘ, reż. JAMES MARSH - Anglia - 2018 – 100 min.
  • 19 – BLANKA, reż. KOHKI HASEI - Japonia, Włochy, Filipiny - 2015 - 75 min.
  • 26 – ŚMIERĆ LUDWIKA XIV, reż. ALBERT SERRA - Francja, Hiszpania, Portugalia 2016 - 105 min.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil