Festiwal Eklektik Session - Architexture

Zrzut ekranu 2017-06-21 o 16.07.14W ramach Before EKLEKTIK SESSION zapraszamy na serię spotkań filmowych, które odbędą się 1 i 2 lipca w DCF-ie. Tegoroczna odsłona festiwalu Eklektik Session - Architexture będzie w całości poświęcona Architekturze. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z wizjonerskimi projektami i obejrzeć filmy ukazujące architekturę miasta w zupełnie innym świetle.

Premiera: "Miłość aż po ślub"

historiapewnegozyciaOrganizując ślub znienawidzonej koleżanki z dawnych lat, Juliette zakochuje się w przyszłym panu młodym. Bezpruderyjna, francuska komedia o miłości, zdradzie i o tym, że czasem łatwiej zorganizować szczęście komuś niż sobie.

Premiera: "Jonathan"

historiapewnegozycia23 czerwca na ekrany DCF-u trafia niemiecki film młodego reżysera - Piotra Lewandowskiego. W swoim pełnometrażowym debiucie opowiada o młodym mężczyźnie, który podejmując się opieki nad śmiertelnie chorym ojcem, zaprzepaszcza własne marzenia.

Premiera: "Tożsamość zdrajcy"

historiapewnegozyciaOd 23 czerwca zapraszamy do DCF-u na thriller Michaela Apteda, twórcy jednego z najlepszych filmów z serii o Bondzie „Świat to za mało”. Rewelacyjna obsada, w której znaleźli się Noomi Rapace, Orlando Bloom, zdobywca Oscara Michael Douglas i John Malkovich.

Premiera: “Król Artur: Legenda miecza”

krolarturGenialna rola gwiazdy serialu „Synowie Anarchii” w nowej adaptacji kultowej powieści. Charlie Hunnam, jako tytułowy Król Artur, staje przed dramatem wyboru, a tylko jedna decyzja może odmienić jego los. Czy odkryje tajemnicę swojej tożsamości 
i przyłączy się do rebelii, aby pokonać tyrana i objąć tron? 

Premiera: „Historia pewnego życia”

historiapewnegozyciaFilm nagrodzonego na Festiwalu w Cannes Stéphana Brizé, opowiadający burzliwą historię młodej Francuzki, która opuszcza klasztor, żeby sprostać trudom małżeństwa. Aktorka Judith Chemla za kreację głównej bohaterki została nominowana do nagrody Cezar przez Francuską Akademię.

"Facet do wymiany" - pokazy przedpremierowe

songtosongKomediowa instrukcja obsługi kryzysu wieku średniego, która pokaże jak z „przeciętniaka” stać się rock’n’rollowym zdobywcą serc. W rolach głównych: Marion Cotillard i Guillaume Canet. Pokazy przedpremierowe w najbliższy piątek i sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 20.30.

Filmowy Klub Seniorów - czerwiec 2017


  • 6 - NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA, reż. Jan-Pierre, Luc Dardenne, Belgia, Francja, 2016 - 1965 - 105'               
  • 13 - FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ, reż. Doris Dorre, Niemcy, 2016 - 105'
  • 20 -  FAIR PLAY, reż. Andrea Sedlackova, Czechy, Słowacja, Niemcy, 2014 - 100'
  • 27 – CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ, reż. Mia Hansen-Love, Francja, Niemcy, 2016 - 100' 

Dyskusyjny Klub Filmowy - czerwiec 2017

THE BEST OF 2016/2017
  • 5 – NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM, reż. Paweł Łoziński, Polska, 2016 – 76’
  • 12 – DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE, reż. Paolo Genovese, WŁOCHY, 2016 – 97’
  • 19 – AQUARIUS - PRZEDPREMIERA, reż. Kleber Mendonca Filho, Brazylia, 2016 – 144’
  • 26 – SIERANEVADA - wyjątkowo o godzinie 19:00!. Reż. Cristi Puiu, Chorwacja, Francja, Rumunia, 2016 – 173’

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo