Premiera: "Mój anioł"

Moj anioBelgijski dramat romantyczny w reżyserii Harry’ego Clevena, który zdobył nagrodę za najlepszy debiut operatorski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2016. W rolach głównych Francois Vincentelli, Hannah Boudreau i Maya Dory.

Premiera: "Zwyczajna dziewczyna"

songtosongKomedia w reżyserii Lone Scherfig rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Film z gwiazdorską obsadą, w tym: Samem Claflinem („Zanim się pojawiłeś”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos”), Billem Nighy („Czas na miłość”, „Piraci z Karaibów”) oraz Gemmą Arterton („007 Quantum of Solace”, „Książę Persji: Piaski czasu”).

1 czerwca rusza 12. Festiwal AfryKamera

Afrykamera 2017Rusza 12. Festiwal AfryKamera
 
Między 1 a 4 czerwca 2017 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędą się Repliki 12. edycji Festiwalu AfryKamera. To pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal afrykańskiej kinematografii. We wrocławskim programie zapowiada się 11 filmów fabularnych
i dokumentalnych. Filmy prezentowane w ramach Festiwalu AfryKamera nie wchodzą do polskiej dystrybucji, będzie to jedyna okazja, żeby je zobaczyć.

"Teraz i w godzinę śmierci" - film

teraz i w godzineOd 19 maja zapraszamy do DCF-u na dokument Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, w którym zobaczymy prawdziwe, wstrząsające historie ludzi i społeczności dotkniętych siłą różańcowej modlitwy.

"Piękny drań" - premiera

songtosongHistoria o akceptowaniu własnej tożsamości, która wpisuje się w tradycję takich filmów jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Dramat „Piękny drań” w DCF-ie od 19 maja.

"Song to Song" - premiera

songtosongOd 19 maja zapraszamy do DCF-u na pokazy "Song to Song" - najnowszego filmu Terrence'a Malicka, jednego z największych mistrzów amerykańskiego kina autorskiego. W rolach głównych same gwiazdy z Ryanem Goslingiem na czele.

Filmowy Klub Seniorów - maj 2017

   
  • 2 – TRZY  KROKI  PO  ZIEMI, reż. EDWARD  SKÓRZEWSKI i JERZY HOFFMAN - Polska  - 1965 - 100 min.                      
  • 9 -  GENIUSZ, reż. MICHAEL  GRANDAGE- USA, Anglia - 2016 - 105 min.
  • 16 -  Seans w ramach Festiwalu Docs Against Gravity LA CHANA, reż. LUCIJA  STOJEVIC –  Hiszpania, Islandia, USA - 2016 – 80 min.
  • 23 – NAUCZYCIELKA, reż. JAN  HREBEJK  - Czechy, Słowacja  -  2016 -100 min.
  • 30 -  KOMUNIA, reż. Anna Zamecka – Polska – 2016 – 75 min.

14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY we Wrocławiu

docsag112-21 maja 2017 w DCF-ie
 
Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największe święto kina dokumentalnego w Polsce. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz czternasty. Organizatorzy zapraszają na filmową podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy - ODERWIJ SIĘ! – zachęca do tego, aby uwolnić się od przyzwyczajeń i stereotypów oraz otworzyć się na świat pokazywany przez autorów kina dokumentalnego. W ramach festiwalu, odbywającego się jednocześnie w pięciu miastach Polski, pokazanych zostanie 140 produkcji gatunku non-fiction - dzieła zarówno uznanych, jak i początkujących twórców. Niezależnie od tego, jaki temat będą poruszać, na pewno zagwarantują widzom jedno - masę emocji.

Akademia Dokumentalna 2016/2017 - semestr II

logoAkademiaDokumentalnaOd 27 lutego w DCF-ie kolejne seanse w ramach cyklu Akademia Dokumentalna. Pokażemy najlepsze dokumenty współczesnej kinematografii, a każdy seans połączony będzie z prelekcjami i dyskusjami. Spotkania w poniedziałki o 17.00, wstęp: 15 zł, karnet: 150 zł. Uczestnikiem może być każdy, ale cykl jest skierowany głównie do studentów (przedmiot ponadprogramowy na UWr).

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo