Wakacje w Kinie 2017

piesLatem zapraszamy młodych widzów i ich opiekunów do DCF-u na pokazy filmów dla dzieci. Od piątku 25 sierpnia o godz. 10.00 i 12.00 w cyklu Wakacje w Kinie wyświetlać będziemy filmy: „Mała wielka stopa” oraz „Był sobie pies”. Filmy wyświetlane będą z polskim dubbingiem. Wstęp: 12 zł.

 
„Był sobie pies” (USA, 2017), czas: 100'
Bailey, czworonożny bohater filmu nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są młodzi, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą. Bailey musi wykazać się nadprzyrodzoną siłą i uratować swego przyjaciela z opresji. Wzruszająca historia niezwykle trwałej relacji między człowiekiem i psem.

 


 „Mała wielka stopa” (Belgia, Francja, 2017), czas: 92'
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Jego tata okazuje się być potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Adam również ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce, przy użyciu których będzie musiał obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat poszukują mistycznych, włochatych stworzeń.


 

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo