Wspominamy Leonarda Cohena

leonardcohenbonoW sobotę 26 listopada o 16.00 zapraszamy do DCF-u na specjalny pokaz dokumentu Lian Lunson „Leonard Cohen: I'm Your Man” o niedawno zmarłym artyście. Film łączy fragmenty koncertu ku czci Cohena (oprócz Mistrza wystąpili m.in.: Nick Cave, członkowie U2, Rufus Wainwright czy Antony Hegarty) z wywiadami. Bilety: 12 zł.

Odkąd w 1967 roku Leonard Cohen z rozmachem wszedł na scenę muzyczną, nieustannie  inspirował kolejne pokolenia niepowtarzalną osobowością i niesamowitą muzyką. Był niewątpliwie jednym z najbardziej oryginalnych muzyków i jednym z niewielu, którzy po osiągnięciu sławy w latach sześćdziesiątych tworzyli do dziś. Film Lian Lunson przybliży nam utwory, wiersze i życie jednego z najbardziej cenionych i wpływowych współczesnych muzyków i piosenkarzy, który zmarł 7 listopada 2016 r.

W styczniu 2005 roku Lian Lunson wyjechała do Sydney by nakręcić historyczny już koncert „Came So Far For Beauty”, w hołdzie dla Leonarda Cohena. Wystawiony został w Sydney Opera House i wyprodukowany przez słynnego Hala Willnera. „Leonard Cohen: I’m Your Man” przeplata wywiady z wykonawcami utworów Cohena z fragmentami koncertu, w którym wystąpili tacy wykonawcy jak Nick Cave, Rufus Wainwright, Kate i Anna McGarrigle, Martha Wainwright, Beth Orton, Linda Thompson, Teddy Thompson, Jarvis Cocker, The Handsome Family, Julie Christensen i Perla Batalla. Gwoździem programu był utwór „Tower of Song”, który zaśpiewał razem z Bono/U2. Oprócz tego możemy posłuchać o jego burzliwej przeszłości i o tym jak tworzy obecnie. W wywiadach muzyk często posiłkuje się swoimi utworami, unikatowymi fotografiami i poezją. Całość okraszona jest fantastycznymi anegdotami; daje też znać o sobie cierpkie poczucie humoru Cohena.

Jest to wspaniała uczta dla melomanów, szczery i intymny portret wyjątkowego artysty.

Leonard Cohen: I’m Your Man (USA 2005)
reżyseria: Lian Lunson
zdjęcia: Geoff Hall, John Pirozzi
wystąpili: Leonard Cohen, Nick Cave, Jarvis Cocker, Antony Hegarty, The Edge, Bono, Adam Clayton, Larry Mullen Jr., Kate McGarrigle, Rufus Wainwright, Anna McGarrigle, Beth Orton, Martha Wainwright, Julie Christensen, Hal Willner, Teddy Thompson
gatunek: dokumentalny, muzyczny
czas: 104'

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo