Premiera: „Nasze najlepsze wesele"

tam gdzie mieszka bogOd piątku 18 maja w DCF-ie premierowe pokazy najnowszego filmu twórców obsypanych nagrodami hitów „Nietykalni” i „Samba”. Przygody ekipy weselnej, której niestraszna żadna impreza. Humor, rozrywka, emocje, wpadający w ucho soundtrack i 9 nominacji do Nagród Cezara, czyli francuskich odpowiedników Oscarów.

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre'a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

W rolach głównych w komedii zobaczymy plejadę francuskich znakomitości aktorskich, takich jak: Jean-Pierre Bacri („Gusta i guściki”), Gilles Lellouche („Niewierni”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) i Jean-Paul Rouve („Dalida. Skazana na miłość”). Humor, rozrywka, emocje, wpadający w ucho soundtrack i dziesięć nominacji do Nagród Cezara, czyli francuskich odpowiedników Oscarów. W samej tylko Francji na „Nasze najlepsze wesele” wybrało się już ponad 3 miliony ludzi.C'est la vie! / (Francja/Kanada/Belgia 2017)
obsada: Jean-Pierre Bacri, Jean-Paul Rouve, Gilles Lellouche
reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano
scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano
zdjęcia: David Chizallet
muzyka: Avishai Cohen
dystrybucja: KINO ŚWIAT
gatunek: komedia
czas trwania: 117'
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil