Premiera: "Katyń: ostatni świadek"

tam gdzie mieszka bogHistoria brytyjskiego dziennikarza, który prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy. Film jest koprodukcją brytyjsko-polską z aktorskim udziałem Roberta Więckiewicza i Piotra Stramowskiego.

„Katyń – Ostatni świadek” odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii, w 1947 roku.

W roli brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie katyńskim zobaczymy Alexa Pettyfera („Jestem numerem cztery). Michała Łobodę zagra Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka – Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”). Ponadto w filmie wystąpią: Henry Lloyd Hughes („Iluzja 2”), Michael Gambon („Harry Potter”) oraz Talulah Riley („Westworld”). Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.The Last Witness / (Francja/Belgia/Polska 2017)
obsada: Alex Pettyfer, Robert Wieckiewicz, Talulah Riley
reżyseria: Piotr Szkopiak
scenariusz: Paul Szambowski, Piotr Szkopiak
zdjęcia: Edward Ames
dystrybucja: KINO ŚWIAT
gatunek: thriller
czas trwania: 97'
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil