6. Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji – HORROR STORY

ostatniwaleppoW niedzielę 10 czerwca w ramach 6. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji zapraszamy na Galę Finałową oraz pokazy dwóch filmów: "Labirynt Fauna" i "Za niebieskimi drzwiami". 

W dniach 12 marca do 10 czerwca 2018 r. odbywa się 6. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji. Konkurs powstał z potrzeby dzielenia się pięknem zawodu charakteryzatora. Temat tegorocznej edycji to HORROR STORY. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej utalentowanego charakteryzatora. Mistrzostwa skierowane są do wszystkich osób, które rozkochane są w sztuce charakteryzatorskiej oraz chcą tę pasję nieustająco zgłębiać i rozwijać.

10 czerwca 2018 r. w kinie DCF spośród nadesłanych prac zostanie wyłoniona dziesiątka finalistów, która zmierzy się ze sobą podczas Gali Finałowej, wykonując swoje prace na żywo przed widownią oraz jury. Oprócz Gali Finałowej zapraszamy na pokazy dwóch specjalnie przygotowanych na tę okazję filmów.
 
Godzina: 11:00 – 15:00 | Pokazy w ramach Gali Finałowej: wstęp wolny
 

ZA NIEBIESKIMI DRZWAMI, g. 15.30, bilety: 10 zł
KUP BILET

reż. Mariusz Palej
Polska / 90’
Obsada: Dominik Kowalczyk, Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski, Adam Ferency

OPIS: Życie nastoletniego Łukasza obraca się do góry nogami, gdy jego matka zapada w śpiączkę. Pewnego dnia odkrywa w pokoju niebieskie drzwi, dzięki nim wyrusza w podróż do niezwykłej krainy, gdzie poznaje Krwawca. Ta znajomość odbije swoje piętno na całej ludzkości, bo magiczny świat kryje w sobie wiele tajemnic. "Za niebieskimi drzwiami" jest adaptacją bestsellera Marcina Sztygielskiego. Patronatem powieści była fundacja "Akogo?"  Ewy Błaszczyk, która odegrała w filmie ciotkę głównego bohatera. Na ekranie pojawiają się również Adam Ferency, Michał Żebrowski oraz Teresa Lipowska. Film wprowadzi młodszych widzów do zaczarowanego świata, zachwyci efektami specjalnymi oraz  uwrażliwi na takie tematy jak śpiączka.
 


 
LABIRYNT FAUNA, g. 19.30, bilety: 10 zł
KUP BILET

reż. Guillermo del Toro
Hiszpania, Meksyk, USA/ 112’
Obsada: Ivana Baquero, Sergi López, Maribel Verdú, Doug Jones

Jeden z najgłośniejszych filmów fantasy ostatnich lat, nagrodzony trzema Oskarami oraz Złotą Żabą na festiwalu Camerimage „Labirynt Fauna” Guillermo del Toro to przerażająca a zarazem wzruszająca historia 13-letniej wrażliwej Ofelii, która żyje pomiędzy dwoma światami – realnym i fantastycznym. Siła tego filmu bierze się z niezwykłej wyobraźni meksykańskiego reżysera i psychologicznej czułości tworzenia swoich bohaterów. Wzruszającą i trzymającą w napięciu fabułę, piękne zdjęcia uzupełnia subtelna muzyka Javiera Navarrete’a.
 
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil