Dyskusyjny Klub Filmowy - marzec 2017

Filmowe podróże
  • 6 – THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ!, reż. Paul Dugdale, UK, 2016 – 101’
  • 13 – LOCKE, reż. Steven Knight, USA, UK, 2013 – 85’
  • 20 – BLUE HIGHWAY, reż. Kyle Smith, USA, 2013 – 71’
  • 27 – GRAWITACJA – seans w 3D, reż. Alfonso Cuarón, USA, UK, 2013 – 90’


Seanse w poniedziałki o godz. 20.00 | Bilety - 10 zł
Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ!

Pełna emocji podróż  filmowa po Ameryce Łacińskiej, wypełniona po brzegi rock’n’rollem i największymi hitami The Rolling Stones. W 2016 roku legendarna grupa wyruszyła w kolejną trasę koncertową i dosłownie „przetoczyła się” przez Amerykę Południową. Stonesi odwiedzili m.in. Chile, Argentynę i Brazylię. W sumie muzycy zagrali dziesięć koncertów. Ostatni był najbardziej wyjątkowy – Mick Jagger i spółka po raz pierwszy wystąpili na komunistycznej Kubie. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu, że trasa się odbędzie, południowoamerykańscy fani oszaleli, a poziom ich oddania dla zespołu przybrał znamiona oficjalnego kultu. Widać to szczególnie wyraźnie w czasie zapisów z koncertów plenerowych, które stanowią blisko połowę tego niezwykłego filmu. Największe wrażenie robi zamknięcie trasy w Hawanie, na którym zjawiło się 1 200 000 widzów!

“The Rolling Stones - Olé Olé Olé to totalny odjazd”.

Marcin Radomski, Onet Film

 


 

przeleczocalonychLOCKE

Inżynier budowlany Ivan Locke (Tom Hardy) ma idealną rodzinę, świetną pracę, a następnego dnia ma nastąpić ukoronowanie jego kariery zawodowej. Jeden telefon zmusza go do podjęcia decyzji, która stawia wszystko na jednej szali. „Locke” to historia jednego człowieka, który przez 90 minut trzymającego w napięciu filmu, zmagając się z czasem, rozwiązuje sprawy wydające się nie do rozwiązania. Koncert aktorskiej gry Toma Hardy’ego, który przez cały seans skupia na sobie uwagę widowni. Mistrzowski scenariusz Stevena Knighta, znanego jako autor popularnego serialu BBC „Peaky Blinders”.

„Nie trzeba sytuacji niesamowitych, ani wyjątkowych postaci, żeby chwycić widza za gardło. Angielski >>Locke<< to czysty suspens, film o człowieku w sytuacji podbramkowej, zamkniętym w samochodzie z telefonem”.

Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza”

 


 

bluehighwayBLUE HIGHWAY

"Blue Highway" to kino drogi w najlepszym wydaniu. Wystarczy wsiąść do auta z Kerry i Dillonem i dać się ponieść filmowej trasie przez Stany Zjednoczone. Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu, a w międzyczasie odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni odkrywają Stany i siebie nawzajem. Romans przeplata się z czarnym humorem i absurdalnymi sytuacjami. Ich Ameryka to nieskończony plan filmowy, pełen kadrów znanych z kinowego kanonu, który dzięki entuzjazmowi i niezobowiązującej atmosferze aranżowanej przez głównych bohaterów zauroczy Was od nowa.

„Film Kyle'a Smitha jest napędzany przez kinofilską pasję i młodzieńczy entuzjazm, a jednocześnie ma w sobie spory ładunek refleksyjności. (…) Emanuje szczególnym rodzajem ciepła sprawiającym, że z miejsca chcielibyśmy zająć miejsca w samochodzie bohaterów i uczestniczyć w ich eskapadzie”.

Piotr Czerkawski, „Dziennik”

 


 

zwierzetanocyGRAWITACJA

Nagrodzeni Oscarami Sandra Bullock i George Clooney w przyprawiającym o szybsze bicie serca thrillerze science-fiction, który przenosi widzów w nieskończoną i bezlitosną głębię wszechświata. Para amerykańskich astronautów straciła jakiekolwiek połączenie z Ziemią, a być może także wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu. Czy jedyną możliwością przeżycia jest dalsza podróż ku pustce kosmosu? „Grawitacja” zdobyła aż siedem Oscarów, w tym dla najlepszego reżysera (Alfonso Cuarón), za najlepsze zdjęcia i najlepsze efekty specjalne. Film na całym świecie zarobił ponad 723 miliony dolarów. Seans w 3D.

„Efekt jest piorunujący i paradoksalny: >>Grawitacja<< sprawdza się zarówno jako rozsadzające gałki oczne widowisko za wywrotkę dolarów, jak i kameralny dramat rozpisany na aktorską parę George Clooney - Sandra Bullock”.

Michał Walkiewicz, Filmweb.pl

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl kultura logo duze tuwroclaw wtwlogo