Dyskusyjny Klub Filmowy - maj 2018

 • 7 – LATO 1993, reż. Carla Simón, Hiszpania, 2017 – 96’
 • 14 – SHORT WAVES FESTIVAL 2018
  Łączny czas trwania: 113’
  Zestaw pięciu polskich krótkometrażowych produkcji prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu
  Program filmowy w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami.
 • 21 – MOJE CÓRKI KROWY, reż. Kinga Dębska, Polska, 2015 – 88’
 • 28 – DZIEWCZYNA Z SZAFY, reż. Bodo Kox, Polska, 2012 – 90’


Seanse w poniedziałki o godz. 20.00 | Bilety - 11 zł
Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej


LATO 1993Lato1993

Lato 1993 to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. Lato 1993 to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.ShortWavesSHORT WAVES FESTIVAL 2018 – on tour

Autorzy filmów opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów. Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

 • Wolta (Volte), reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min.
 • Czarnoksiężnik z krainy U.S. (The Wizard of U.S.), reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min.
 • Nic nowego pod słońcem (Nothing New Under the Sun), reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min.
 • Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.
 • Fusy (Dregs), reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min.MojeCorkiKrowy
MOJE CÓRKI KROWY

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.


Dziewczyna-z-szafy
DZIEWCZYNA Z SZAFY

Debiut kinowy cenionego filmowca niezależnego - Bodo Koxa, oparty na jednym z najwyżej ocenionych polskich scenariuszy ostatnich lat. Opowieść o niebanalnej przyjaźni trójki samotników: niepoprawnego internetowego podrywacza Jacka (Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka (Wojciech Mecwaldowski) i nieufnej wobec otoczenia młodej antropolog Magdy (Magdalena Różańska). Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia skrytą sąsiadkę o opiekę nad genialnym bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo