Dyskusyjny Klub Filmowy - grudzień 2017

  • 4 – CICHA NOC, reż. Piotr Domalewski, Polska, 2017 – 97 min.
  • 11 – JESZCZE NIE KONIEC - PRZEDPREMIERA, reż. Xavier Legrand, Francja, 2017– 93 min.


Seanse w poniedziałki o godz. 20.00 | Bilety - 11 zł
Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

podwojny kochanekCICHA NOC
Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy…

Wielkie, świetnie nakręcone kino, pozostające z widzem na długo po seansie.
Grzegorz Kłos, WP

Gwarantuję, że podczas seansu nie raz ściśnie wam się gardło ze wzruszenia.
Małgorzata Steciak, Onet.pl

Umiarkowanie, precyzja, sposób prowadzenia aktorów, a także wiarygodność obyczajowa i psychologiczna każą widzieć w "Cichej nocy" dzieło ponadprzeciętne, a w Domalewskim niezwykle obiecujący talent!
Michał Piepiórka, Bliżej Ekranuto tylko koniecJESZCZE NIE KONIEC
Nagroda Publiczności na Festiwalu w San Sebastian (film europejski), Srebrny Lew za najlepszą reżyserię podczas ostatniego Festiwalu w Wenecji oraz Grand Prix Festiwalu Tofifest 2017 – Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych.

Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie. Miriam chciałaby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który — jak twierdzi — jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica.  Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

Skromne kino, które porusza do głębi, Barbara Hollender - Rzeczpospolita
 
Xavier Legrand odkryciem sezonu. Jego film wbija w fotel. Widzów zostawia w ciszy - Krzysztof Kwiatkowski – Gazeta Wyborcza


ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo