Dyskusyjny Klub Filmowy - marzec 2018

SEZON OSCAROWY część II
  • 5 – OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018: ANIMACJE - 5 filmów, łączny czas trwania: 54’
  • 12 – OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018: FILM AKTORSKI - 5 filmów, łączny czas trwania: 96’
  • 19 – I TAK CIĘ KOCHAM, reż. Michael Showalter, USA, 2017 – 120’
  • 26 – WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA, reż. Ridley Scott, USA, 2017 – 132’


Seanse w poniedziałki o godz. 20.00 | Bilety - 11 zł
Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018: ANIMACJEZrzut ekranu 2018-02-22 o 11.52.18

Podczas seansu animowanych filmów krótkometrażowych zobaczycie Państwo historię legendy NBA, a także historię o podatnych na wypadki żabach. Będzie opowieść o Lou – opiekunie pudełka z rzeczami znalezionymi w szkole podstawowej i słodko gorzka historia o… pakowaniu walizki. Z kolei wilk z Czerwonego kapturka ujawni pokręconą historię swoich przygód i innych postaci ze swojego świata jak Królewna Śnieżka czy Kopciuszek.Zrzut ekranu 2018-02-22 o 11.52.18OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018: FILM AKTORSKI

Seans filmów krótkometrażowych aktorskich będzie okazją by zobaczyć historię Stevena, niestabilnego emocjonalnie dwudziestokilkulatka. Będzie o sesji terapeutycznej, która wymknie się spod kontroli oraz na chwilę przeniesiemy się do 1955 roku do Missisipi i czasów  konfliktów na tle rasowym. Poznamy Libby, głuchoniemą czterolatkę, wychowującą się w rodzinie, w której wszyscy słyszą, a na koniec odwiedzimy Kenię, gdzie solidarność przezwyciężyła podziały.itakciekocham
I TAK CIĘ KOCHAM

Świeża i błyskotliwa komedia romantyczna, która uwiedzie nawet największego przeciwnika gatunku. Film był odkryciem Festiwalu Filmowego Sundance i otrzymał nominację za Najlepszy scenariusz oryginalny do Oscarów 2018.

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.


wszystkie-pieniadze-swiata-2WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA

Oscarowa obsada w opowieści o porwaniu wnuka Jean Paula Getty’ego - najbogatszego człowieka świata, który bardziej niż rodzinę wydaje się kochać swą fortunę. Christopher Plummer otrzymał nominację za Najlepszą męską rolę drugoplanową do Oscarów 2018.

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo