Сykl filmowy „KinoUkraina”

kinoukrainaCelem naszego nowego cyklu jest prezentacja najlepszych osiągnięć filmowych naszego wschodniego sąsiada. Kino ukraińskie przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Chcemy regularnie przybliżać  obrazy, które tworzą nową jakość kinematografii ukraińskiej. Będą to dzieła, które odważnie mierzą się z rodzimą rzeczywistością, a jednocześnie zapewniają Ukrainie własne miejsce na światowej mapie kina uniwersalnego. Serdecznie zapraszamy!


Zapowiedzi projekcji, recenzje filmów oraz aktualności ukraińskiego kina znajdziecie na naszym profilu na Facebooku: @DCFKinoUkraina
 


NA ZŁAMANIE KARKU Ukraina 2017

reż. Maryna Stepanska
Obsada: Andrij Sełecki, Dasza Płachtij, Ołeh Mosijczuk
19.01, godz. 20:00 - KUP BILET

Dramat psychologiczny, akcja którego rozgrywa się w bardzo trudnym dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego 2014 roku. Twórcy idą jednak pod prąd, na pierwszy planie sytuując przestrzeń intymnych relacji i przeżyć osobistych. Dwudziestosiedmioletni „niebohaterowie” próbują dokonać wyboru w warunkach „bohaterskiego czasu”. Jest to debiut filmowy Maryny Stepanskiej, która jest także autorką scenariusza. Wysublimowany język filmowy oraz oryginalne spojrzenie artystki świadczą o tym, że mamy do czynienia z narodzinami nowej indywidualności w świecie kina.   

Film został wyróżniony m.in podczas francuskiego festiwalu Premiers Plans d'Angers (nagroda publiczności), festiwalu w Rumunii Ceau, Cinema! Festival de Buzunar (nagroda publiczności i za najlepszy debiut) oraz Burgas International Film Festival (pierwsza nagroda). Obraz został także zakwalifikowany do konkursu głównego 52. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

kinoukraina-nazlamaniekarku
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil