Magiel Filmowy

Magiel Braciak
W kwietniowej odsłonie Magla Filmowego zaprezentujemy film „Kurier” Władysława Pasikowskiego, a naszym gościem będzie odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński. Po seansie, jak zwykle, ciekawa rozmowa, którą poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Philippe Tłokiński to urodzony we Francji i wychowany w Szwajcarii aktor, uznawany przez wielu za jedną z „gwiazd jutra”. Swój wielki talent pokazał w debiucie Marcina Bortkiewicza „Noc Walpurgi”. Na planie „Kuriera” odnalazł się znakomicie, wzbogacając projekt swoją charyzmą i nietuzinkowym charakterem. Już niebawem będziemy mogli go podziwiać w głównej roli w filmie „Geniusze”, opowiadającym o wybitnym polskim matematyku Stanisławie Ulamie. O swojej zawodowej drodze, planach i marzeniach nasz bohater opowie Łukaszowi Maciejewskiemu i widzom kina DCF już 8 kwietnia. Zapraszamy!

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. 

Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreślał Władysław Pasikowski: „Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych” – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Godziną „W”, gdy polski oficer, Jan Nowak (Philippe Tłokiński), zostaje wyznaczony w Londynie do sekretnej misji: zostanie w trybie natychmiastowym przetransportowany alianckimi kanałami przerzutowymi przez włoską bazę w Brindisi aż do Polski, po czym dotrze do Warszawy i przekaże tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej.

8 kwietnia
Godzina: 19:00 | Sala: Lalka (spotkanie przeniesione z sali Lwów z zachowaniem rezerwacji miejsc)  
Bilety: 20 zł KUP BILET


O Maglu Filmowym:

Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil