Magiel Filmowy

wydarzenie21-magielfilmowy

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach nowego cyklu kina DCF, pt. „Magiel Filmowy”, które odbędzie 9 kwietnia o godz. 19.00 - KUP BILET

Gośćmi Łukasza Maciejewskiego będą Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol, aktorki występujące w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”.

Na tegorocznym Berlinale film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej dostał Srebrnego Niedźwiedzia – Wielką Nagrodę Jury. Opowieść o Janku, robotniku ze Świebodzina, który ulega wypadkowi na budowie wznoszącej gigantyczny pomnik Jezusa, to szczery i bezkompromisowy obraz polskiej prowincji, a przede wszystkim polskiej mentalności.

Film wejdzie do kin 6 kwietnia, a już trzy dni później, w poniedziałek, 9 kwietnia, widzowie Magla Filmowego będą mogli zobaczyć go w towarzystwie kreujących główne role aktorek Agnieszki Podsiadlik i Małgorzaty Gorol (znanej ze znakomitych ról w dawnym Teatrze Polskim we Wrocławiu).

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=fj5s5JzPDS8

Ceny biletów na wydarzenie wynoszą 20 zł. Udział w spotkaniu po filmie jest bezpłatny.


O Maglu Filmowym:

Od 1 lutego 2018 r. zapraszamy na nowy cykl w naszym kinie, czyli „Magiel Filmowy”. Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami.Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo