Magiel Filmowy

wydarzenie21-magielfilmowy

Od 1 lutego 2018 r. zapraszamy na nowy cykl w naszym kinie, czyli „Magiel Filmowy”. Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami.

Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

Pierwszym gościem Łukasza Maciejewskiego będzie jedna z najbardziej znanych i cenionych wrocławskich aktorek - Kinga Preis. Pretekstem do rozmowy z artystką będzie przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Kingi Dębskiej pt. „Plan B”, w którym Kinga Preis gra jedną z głównych ról oraz najnowsza książka Łukasza Maciejewskiego, pt. „Aktorki. Odkrycia". To zbiór osiemnastu wnikliwych i szczerych rozmów autora z najważniejszymi polskimi aktorkami. Wśród bohaterek książki znajdziemy także Kingę Preis. Spotkanie w czwartek 1 lutego 2018 r. o godz. 19:00. Bilety w cenie 22 zł.

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo