Pokaz filmu "W absolutnej ciszy"

tam gdzie mieszka bogW czwartek 8 listopada o godz. 12.00 zapraszamy na pokaz filmu „W absolutnej ciszy" w reżyserii Łukasza Śródki, poświęconego wrocławskiemu malarzowi Konradowi Jarodzkiemu, byłemu rektorowi Akademii Sztuk Pięknych, nestorowi trzech pokoleń wrocławskich artystów. Wstęp: 10 zł. 

Pokaz filmu "W pustyni i w puszczy" + warsztaty

OdraFilmWe wtorek 30 października w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy uczniów klas IV - VI na pokaz specjalny filmu "W pustyni i w puszczy", poprzedzony interaktywnymi warsztatami, pt. "Podróże – dawniej i dziś".

"Kamerdyner" dla licealistów

OdraFilm26 października zapraszamy na zajęcia filmowo - historyczne w ramach, których odbędzie się projekcja filmu "Kamerdyner", reż. F. Bajon oraz dyskusja po filmie z Rómanem Drzéżdżónem: "Piaśnica w historii Kaszub. Złożona historia pogranicza."

Odra-Film i WCDN zaprasza na konferencję

OdraFilmDyrektor Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jolanta Góreczna oraz dyrektor Odra – Film Jarosław Perduta we współpracy z Fundacją Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych mają przyjemność zaprosić szkolnych koordynatorów projektu Szkoła w mieście oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli na konferencję pt. "Rola filmu w pracy nauczyciela i wychowawcy. Innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem dzieła filmowego w kształtowaniu kompetencji społecznych i medialnych uczniów".

DCF i Kino Szkoła z nowym programem edukacyjnym

kinoszkolaW roku szkolnym 2018/2019  Dolnośląskie Centrum Filmowe  jest realizatorem Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła, w ramach którego zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z różnorodnymi formami edukacyjnymi. Oferta wpisuje się w założenia znajdujące się w Podstawie programowej kształcenia ogólnego.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo
radiowroclaw logo odra wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil