Zapraszamy na II Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”.  Tegoroczna edycja festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF w dniach od 10 do 13 czerwcaa następnie w sieci od 14 do 19 czerwca. Wszystkie filmy prezentowane zarówno w kinie, jak i on-line będą bezpłatne.

W tym roku zaprezentujemy blisko 80 tytułów. Program festiwalu jest już znany i można go znaleźć na festiwalowej stronie https://shortfestival.pl/program/. Filmowcy, których filmy zostały wyłonione do konkursu, powalczą o statuetki Salamandry oraz czeki po 3 tysiące złotych w każdej z trzech kategorii: fabuła, dokument oraz animacja. Zwycięzców wybierze jury w składzie: Weronika Bilska, Natalia Grzegorzek, Konrad Imiela, Agnieszka Kruk, Jarosław Perduta oraz Filip Zawada. Nagrodę dziennikarzy przyznają przedstawiciele dolnośląskich mediów, a nagrodę publiczności widzowie festiwalu.

– Ubiegłoroczna pierwsza edycja Long Story Short Festival cieszyła się dużym zainteresowaniem. Był to pierwszy dolnośląski festiwal zorganizowany całkowicie online i jeden z pierwszych w Polsce festiwali odbywających się w sieci. Pokazy festiwalowe obejrzano ponad 22 tysiące razy, a widzowie meldowali się z całego kraju – mówi Jarosław Perduta, dyrektor DCF.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”, a także pokazy specjalne. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą 52 filmy wyselekcjonowane z blisko 260 nadesłanych zgłoszeń.

Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców. Ponadto widzowie spotkają się ze specjalnymi gośćmi festiwalu – Mariuszem Wilczyńskim, Grzegorzem Szczepaniakiem oraz Aleksandrą Terpińską.

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, który jest także głównym mecenasem wydarzenia. Środki na organizację Long Story Short Film Festival w zdecydowanej większości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wejściówki na wszystkie pokazy w ramach II Long Story Short Film Festival są bezpłatne. Na każdy dzień festiwalowy wejściówki można odbierać dzień wcześniej w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego przy ul. Piłsudskiego 64a we Wrocławiu. Nie ma możliwości rezerwowania wejściówek. Od 14 do 19 czerwca festiwal przeniesie się na www.shortfestival.pl. Pokazy on-line również będą bezpłatne.