Matrix

Choć trudno w to uwierzyć, minęło już 20 lat od premiery “Matrixa”! 19, 20 i 21 lipca przypomnimy Wam ten kultowy tytuł w zremasterowanej cyfrowo wersji! 19.07, godz. 20.00; 20.07, godz. 20.00; 21.07, godz. 18.00.

Mało jest we współczesnej kinematografii filmów, które w takim stopniu zmieniły język kina. Śmiała wizja zawarta w “Matrixie” łączyła w sobie technologiczne innowacje, ucieleśniała obawy o przyszłość oraz przekładała filozoficzne idee na cyberpunkowy język. Film rodzeństwa Wachowskich wykreował całkowicie nowy i niezmiernie sugestywny świat, którego elementy wciąż żyją w popkulturze. Wiele filmowych dialogów na stałe weszło do języka potocznego, a nowatorskie efekty specjalne typu bullet time stały się wzorem dla wielu twórców kina akcji. W kwietniu 2019 roku minęły dwie dekady od premiery pierwszej odsłony trylogii. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wielkiej filmowej powtórki i ponownego śledzenia na ekranie potyczek Wybrańca Neo (Keanu Reeves) oraz jego sojuszników: Trinity (Carrie-Anne Moss) i Morfeusza (Laurence Fishburne) z demonicznym Agentem Smithem (Hugo Weaving).

Projekcja odbędzie się z zremasterowanej cyfrowo wersji (2D, napisy).

Na naszych widzów będzie czekało wiele matrixowych niespodzianek m.in. lemoniady Neo i Trinity. Pobliska lodziarnia Polish Lody (pl. Kościuszki 17) stworzyła dwukolorowe lody DCF Matrix:
– kolor niebieski – lody śmietankowe z kwiatem klitorii ternateńskiej
– kolor czerwony – sorbet z czerwonej porzeczki.