LSSFF 21 majaDziś piękny jubileusz 90. urodzin obchodzi znakomity reżyser i scenarzysta Sylwester Chęciński. Z tej okazji przygotowaliśmy pokaz specjalny jego szkolnej etiudy “Człowiek nie umiera”. Właśnie dzięki tej krótkometrażowej fabule Sylwester Chęciński uzyskał absolutorium w Łódzkiej Szkole Filmowej, a w jednej z ról możemy zobaczyć Zbigniewa Cybulskiego. Panu Sylwestrowi Chęcińskiemu składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Dużo zdrowia! Dziękujemy też za wszystko, co zrobił Pan dla polskiej kinematografii.

Dziś po raz kolejny zapraszamy na pokazy w sekcji Panorama. Dziś dwie świetne animacje: nominowana do Oscara “Katedra” Tomasza Bagińskiego oraz “Zbrodnia i kara” mistrza animacji Piotra Dumały, który jest też dzisiejszym gościem Wirtualnego Studia Festiwalowego.

Przed nami jeszcze trzy dni pokazów konkursowych i trzy dni do głosowania na Nagrodę Publiczności. W sobotę o godz. 19.30 przy każdym filmie konkursowym pojawi się przycisk, który pozwoli Wam oddać głos na Waszego faworyta. Każdy będzie mógł zagłosować tylko jeden raz. Głosowanie zakończy się w niedzielę o godz. 19.30.

Godz. 13.00 | ANIMACJA

Godz. 15.00 | DOKUMENT

Godz. 18.00 | FABUŁA

Godz. 20:00 | POKAZ SPECJALNY

Godz. 21.00 | PANORAMA

STUDIO FESTIWALOWE

OGLĄDAJ WIRTUALNE STUDIO FESTIWALOWE