Premiera: "Portret kobiety w ogniu"

portret kobiety w ogniuPodsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, „Portret kobiety w ogniu”. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.

Premiera: "Ikar. Legenda Mietka Kosza"

ikar. legenda mietka koszaLaureat Srebrnych Lwów tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Ikar. Legenda Mietka Kosza" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. W głównej roli świetny Dawid Ogrodnik.

Wrocław czyta Olgę Tokarczuk

Olga TokarczukWszyscy cieszymy się z Nagrody Nobla w dziedzinie literatury dla Olgi Tokarczuk. Niech wyrazem naszej radości, ale i troski o poziom czytelnictwa w Polsce, będzie wspólne czytanie pierwszej opublikowanej powieści Naszej Noblistki pt. "Podróż ludzi Księgi". Zapraszamy 19 października od 10:00 do Chill Roomu DCF.

Premiera: "Boże Ciało"

wojna o pradPolski kandydat do Oscara, zdobywca dziesięciu nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, również doceniony na festiwalu w Wenecji - "Boże Ciało" Jana Komasy od 10 października w DCF!

Premiera: "Wojna o prąd"

wojna o pradPorywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z „X-Men: Apocalypse”).

Premiera: "Synonimy"

synonimyZapraszamy na pokazy laureata Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI ostatniego festiwalu w Berlinie. "Synonimy" to najbardziej osobisty film cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida.

Przegląd Kina Czeskiego "Uwaga Czesi!"

uwaga czesiWspólnie z Fundacją Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej zapraszamy na Przegląd Kina Czeskiego "Uwaga Czesi!", który odbędzie się w DCF w dniach 20-27 października. W Przeglądzie znajdą się m.in. znakomite, rzadko pokazywane tytuły Czeskiej Nowej Fali ‒ filmy Věry Chytilovej, Pavla Juráčka i Jan Němca, prace światowej sławy mistrza surrealizmu ‒ Jana Švankmajera, kultowa animacja dla dorosłych i dla dzieci w odcinkach „Proszę Pana, chodźmy się pobawić!” oraz nowe, znaczące realizacje fabularne i dokumentalne.

Premiera: "Joker"

jokerOd 4 października w DCF "Joker" - zwycięski film ostatniego festiwalu w Wenecji. Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie

Premiera: "Ostatnia góra"

ostatnia goraAkcja "Ostatniej góry" rozgrywa się podczas zimowej wyprawy Polaków na K2. Wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze.

Premiera: "Czarny Mercedes"

czarny mercedesJanusz Majewski, twórca głośnych i obsypanych nagrodami obrazów: docenionych Srebrnymi Lwami w Gdyni „Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy”, a także „Zaklętych rewirów” czy filmu „C.K. Dezerterzy”, przedstawia ekranizację kryminalnej powieści własnego autorstwa. „Czarny Mercedes” to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności.  

Premiera: "(Nie)znajomi"

(nie)znajomi„(Nie)znajomi” to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę.

Premiera: "Parasite"

ParasiteZapraszamy na pokazy nowego filmu wizjonera Bong Joon-ho, zdobywcy Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes. „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.

Dyskusyjny Klub Filmowy - październik 2019 - Science non-fiction

  • 7 – HIGH LIFE, reż. Claire Denis, Francja, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Polska 2018 - 110'
  • 14 – NAWET GÓRY PRZEMINĄ, reż. Jia Zhangke, Chiny, Francja, Japonia 2015 - 126’
  • 21 – MR. NOBODY, reż. Jaco Van Dormael, Belgia, Francja, Niemcy, 2009 - 141’
  • 28 - MAMA, reż. Xavier Dolan, Kanada 2014 - 160’
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil