Premiera: "Emma"

emmaEkranizacja uwielbianej przez publiczność na całym świecie komedii Jane Austen. „Emma” to pełna uroku historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i samego siebie.

Premiera: "Nędznicy"

nedznicyTaki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy oraz zwycięzca Nagrody Jury w Cannes.

Premiera: "W labiryncie"

w labiryncieDonato Carrisi - autor światowych bestsellerów i laureat włoskiego Oscara powraca na wielki ekran z kryminałem „W labiryncie”. W rolach głównych - zdobywca Oscara Dustin Hoffman ("Absolwent", "Kwartet", "Rain Man") i Toni Servillo ("Wielkie piękno", "Oni", "Dziewczyna we mgle").

"Obraz pożądania" - pokaz przedpremierowy

obraz pozadaniaOparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda („Herezja oranżu palonego”), zaadaptowany przez Scotta B. Smitha i wyreżyserowany przez Giuseppe Capotondiego „Obraz pożądania” jest poruszającą, ponadczasową opowieścią o niebezpiecznej ambicji, toczącą się wśród idyllicznych krajobrazów północnych Włoch. Zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu 8 marca o godz. 18:15. KUP BILET

13. Sputnik nad Wrocławiem

sputnikOd 19 do 22 marca w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędą się pokazy najlepszych tytułów 13. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Bilety: 14 zł.


Premiera: "Matthias i Maxime"

matthiasimaximeNajczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.

Premiera: "Dżentelmeni"

dzentelmeniGuy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry. Brytyjska odpowiedź na „Pulp Fiction” na miarę XXI wieku!

"Parasite" wraca do repertuaru

ParasiteOd 14 lutego do naszego repertuaru wraca wielki zwycięzca tegorocznego rozdania Oscarów "Parasite" w reż. Bong Joon-ho - film, który jako pierwszy w historii zdobył statuetki zarówno za najlepszy film, jak i najlepszy film międzynarodowy.

Premiera: "Kłamstewko"

klamstewkoPełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.

Premiera: "Małe kobietki"

male kobietkiZapraszamy na pokaz najnowszego filmu Grety Gerwig ("Lady Bird"), która podeszła do tematu kultowej powieści "Małe kobietki", bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott i przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni.  

Dyskusyjny Klub Filmowy - marzec 2020 - Drżenia

  • 2 – PŁOMIENIE, reż. Lee Chang Dong | Korea Południowa 2018, 148'
  • 9 – COŚ ZA MNĄ CHODZI, reż. David Robert Mitchell | USA 2014, 100'
  • 16 – 45 LAT, reż. Andrew Haigh | Wielka Brytania 2015, 93'
  • 23 - KRÓLOWA KIER, reż. May el-Toukhy | Dania, Szwecja 2019, 127'
  • 30 - TAJEMNICE BRIDGEND, reż. Jeppe Rønde | Wielka Brytania, Dania, USA 2015, 105'

Filmowy Klub Seniorów - marzec 2020

  • 3 – NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, reż. JOHN CHESTER, USA 2018, 90 min.
  • 10 – NA NOŻE, reż. RIAN JOHNSON, USA 2019, 130 min.
  • 17 – WYMARZONY, reż. JEANNIE HERRY, Belgia, Francja 2018, 115 min.
  • 24 – MÓJ PRZYJACIEL ORZEŁ, reż. GERARDO OLIVARES, OTMAR PENKIER, Austria 2015, 100 min.
  • 31 – MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE, reż. MICHAŁ KONDRAT, Polska 2019, 105 min.  
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil