Wyruszmy w niezapomniane tournee z zespołem Maanam

tam gdzie mieszka bogW piątek 21 września o godz. 18.30, aby uczcić pamięć Kory zapraszamy na film “Czuję się świetnie” w reżyserii Waldemara Szarka, który miał swoją premierę w 1983 roku. Przed seansem odbędzie się krótka prelekcja Macieja Szabatowskiego, dziennikarza muzycznego Radia RAM. Bilety: 16 zł. KUP BILET

Aby uczcić pamięć Kory zapraszamy na film “Czuję się świetnie” w reżyserii Waldemara Szarka, który miał swoją premierę w 1983 roku. Zdjęcia były realizowane na przestrzeni kilku miesięcy w tym samym roku. Jest to fabularyzowany dokument o najpopularniejszym polskim zespole rockowym lat 80., który w pewien sposób kreuje także obraz rodzimej subkultury muzyki młodzieżowej.
 
Lato 1983 roku. Popularna grupa rockowa Maanam z solistką Korą odbywa tournée po Polsce. Kamera wyławia co ciekawsze i pikantniejsze fragmenty trasy koncertowej.  Głównymi postaciami "Czuję się świetnie" są oczywiście Kora i Marek Jackowscy - charyzmatyczna wokalistka oraz lider i kompozytor większości piosenek grupy, którzy byli wówczas małżeństwem. Ona opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i fascynacjach literacką klasyką, on zwierza się z niepokojów dotyczących przyszłości, kiedy będzie musiał rozstać się z rockiem.
 
Doskonałe zdjęcia, żywa narracja i liczne momenty humoru, a nawet ironii. Produkcja z perspektywy czasu nabiera wartości jako obraz świata muzyki tamtej niezwykłej epoki..
 
Przed seansem odbędzie się krótka prelekcja Macieja Szabatowskiego, dziennikarza muzycznego Radia RAM.
Cena biletów: 16 zł.
 
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil