AntyWalentynki: Wampiry i Trole

AntyWalentynkiZapraszamy Was na AntyWalentynki! 14 lutego w repertuarze naszego kina znajdziecie dwa specjalne seanse, podczas których zobaczycie miłość nietypowych bohaterów – troli i wampirów. Zagramy dla Was przedpremierowo nominowaną do Oscara „Granicę” (KUP BILET) oraz pokażemy film Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją” (KUP BILET). Bilety 16 zł.SEANSE ANTYWALENTYNKOWE:

  • "Granica", reż. Ali Abbasi | Dania, Szwecja 2018 | Sala Lwów, godz. 18:30 - POKAZ PRZEDPREMIEROWY
"Granica" to jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie, której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”. Film został mi.in. wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes i został nominowany do Oscara za charakteryzację.

Wymykająca się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To na pewno nie będzie zwyczajna love story.


  • "Tylko kochankowie przeżyją", reż. Jim Jarmusch | Francja, Grecja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Cypr 2013 | Sala Lwów, godz. 20:30

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers”, „Truposza” i „Ghost Doga”, który tym razem zdaje się mówić – tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość. „Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką – muzyką, płytami, książkami, miłością – i mieć poczucie wiecznego nienasycenia.” – pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski.


radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil