"Ciemno, prawie noc" - pokaz premierowy i spotkanie z twórcami

ciemno prawie noc W czwartek 21 marca o godz. 19.00 zapraszamy na premierowy pokaz filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza, zrealizowany przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami. Bilety zostały wyprzedane.

„Ciemno, prawie noc” to ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator. Scenariusz filmu jest wspólnym dziełem Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

W rolę dziennikarki Alicji Tabor wciela się Magdalena Cielecka. Na ekranie zobaczymy również: Marcina Dorocińskiego, Dawida Ogrodnika, Aleksandrę Konieczną, Agatę Buzek i Jerzego Trelę. Film jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego i został dofinansowany przez Dolnośląski Fundusz Filmowy, a większość zdjęć została zrealizowana na terenie Dolnego Śląska (głównie Wałbrzych i okolice). Obraz wchodzi do kin 22 marca.

21 marca | 19:00 | bilety: 20 zł | Po filmie zapraszamy na spotkanie z twórcami. Będą obecni: Magdalena Cielecka, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Joanna Bator, Borys Lankosz oraz Magdalena Lankosz. Spotkanie poprowadzi Jan Pelczar.radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil