Magiel Filmowy z Philippem Tłokińskim

Philippe TlokinskiW kwietniowej odsłonie Magla Filmowego zaprezentujemy film „Kurier” Władysława Pasikowskiego, a naszym gościem będzie odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński. Po seansie, jak zwykle, ciekawa rozmowa, którą poprowadzi Łukasz Maciejewski. 8.04., godz. 19.00. Bilety 20 zł. KUP BILET
Philippe Tłokiński to urodzony we Francji i wychowany w Szwajcarii aktor, uznawany przez wielu za jedną z „gwiazd jutra”. Swój wielki talent pokazał w debiucie Marcina Bortkiewicza „Noc Walpurgi”. Na planie „Kuriera” odnalazł się znakomicie, wzbogacając projekt swoją charyzmą i nietuzinkowym charakterem. Już niebawem będziemy mogli go podziwiać w głównej roli w filmie „Geniusze”, opowiadającym o wybitnym polskim matematyku Stanisławie Ulamie. O swojej zawodowej drodze, planach i marzeniach nasz bohater opowie Łukaszowi Maciejewskiemu i widzom kina DCF już 8 kwietnia. Zapraszamy!

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy.

Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreślał Władysław Pasikowski: „Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych” – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Godziną „W”, gdy polski oficer, Jan Nowak (Philippe Tłokiński), zostaje wyznaczony w Londynie do sekretnej misji: zostanie w trybie natychmiastowym przetransportowany alianckimi kanałami przerzutowymi przez włoską bazę w Brindisi aż do Polski, po czym dotrze do Warszawy i przekaże tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej.

8 kwietnia
Godzina: 19:00 | Sala: Lalka (spotkanie przeniesione z sali Lwów z zachowaniem rezerwacji miejsc) 
Bilety: 20 zł  
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil