Modrzejewska w DCFie: "III Furie"

III Furie27 maja o 19.00 w ramach projektu "Modrzejewska w DCFie" pokażemy spektakl "III Furie" w reżyserii Marcina Libera. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami. Wstęp bezpłatny.


Spektakle Teatru Modrzejewskiej w Legnicy cieszą się od lat zainteresowaniem publiczności i uznaniem krytyki. Świadczą o tym nie tylko setki recenzji i dziesiątki nagród, ale także realizacje dla Teatru Telewizji. Telewizyjne wersje legnickich spektakli to nie tylko możliwość podziwiania wspaniałej gry zespołu aktorskiego Modrzejewskiej, ale także okazja do spotkania z ciekawymi legnickimi plenerami: od intrygujących zakamarków gmachu teatru z połowy XIX wieku, przez zrujnowane budynki fabryczne, aż po wybrane ulice miasta. 

Naszymi gośćmi po pokazie będą dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb, reżyser Marcin Liber oraz aktorzy Ewa Galisińska, Katarzyna Dworak-Wolak, Robert Gulaczyk i Rafał Cieluch.

Wstęp bezpłatny po odebraniu wejściówki w kasie kina (dostępne od 24 maja). Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

III FURIE - POLACY NIC SIE NIE STAŁO!

Sylwia Chutnik, Magda Fertacz, Małgorzata Sikorska-Miszczuk na podstawie "Dzidzi" Sylwii Chutnik oraz motywach "Egzekutora" Stefana Dąmbskiego
Reżyseria i aranżacja przestrzeni: Marcin Liber
Kostiumy: Grupa Mixer
Muzyka na żywo: Moja Adrenalina/Radio Error/ Semantik Punk
Ruch sceniczny: Iwona Pasińska
Projekt muralu inspirowanego "Melancholią" Jacka Malczewskiego: Tymek Jezierski
Realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski
Obsada: Katarzyna Dworak, Ewa Galusińska, Joanna Gonschorek, Małgorzata Urbańska, Bartosz Bulanda, Rafał Cieluch, Robert Gulaczyk, Mariusz Sikorski.
Premiera: 13 marca 2012, TVP Kultura.

„III Furie” to opowieść o współczesnej Polsce, tkwiącej korzeniami w wojennej traumie i ponadczasowej ciemnocie. Spektakl obala z mocą huraganu wszelkie możliwe narodowe tabu. Nic więc dziwnego, że przyjmowano go gorąco w całej Polsce, zdobywał nagrody na licznych festiwalach, ale wzbudzał także kontrowersje i wywoływał protesty. Telewizyjna realizacja „III Furii” była transmisją na żywo z XIV Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach. Nagrane z użyciem dziewięciu kamer przedstawienie prezentowano potem m.in. na sopockim Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil