Modrzejewska w DCFie: "Made in Poland"

Made in Poland17 czerwca o 19.00 w ramach projektu "Modrzejewska w DCFie" pokażemy spektakl "Made in Poland" w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami. Wstęp bezpłatny.

Spektakle Teatru Modrzejewskiej w Legnicy cieszą się od lat zainteresowaniem publiczności i uznaniem krytyki. Świadczą o tym nie tylko setki recenzji i dziesiątki nagród, ale także realizacje dla Teatru Telewizji. Telewizyjne wersje legnickich spektakli to nie tylko możliwość podziwiania wspaniałej gry zespołu aktorskiego Modrzejewskiej, ale także okazja do spotkania z ciekawymi legnickimi plenerami: od intrygujących zakamarków gmachu teatru z połowy XIX wieku, przez zrujnowane budynki fabryczne, aż po wybrane ulice miasta. 

MADE IN POLAND

Przemysław Wojcieszek
Reżyseria: Przemysław Wojcieszek 
Współpraca reżyserska: Katarzyna Majewska
Realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski
Scenografia: Małgorzata Bulanda
Muzyka: Bartek Straburzyński
Obsada: Eryk Lubos, Anita Poddębniak, Przemysław Bluszcz, Paweł Wolak, Joanna Gonschorek, Tomasz Radawiec, Justyna Pawlicka, Janusz Chabior, Małgorzata Urbańska, Bogdan Grzeszczak, Ewa Galusińska, Tadeusz Ratuszniak, Lech Wołczyk.
Premiera: 20 września 2005, TVP Kultura.

Telewizyjna wersja najgłośniejszego przedstawienia sezonu teatralnego 2004/2005 w Polsce, obsypanego największą liczbą prestiżowych nagród i superlatywów krytyki. Historia zbuntowanego wobec rzeczywistości młodzieńca Bogusia, o którego duszę spierają się ksiądz i polonista – życiowy rozbitek. Pierwszy pokaz spektaklu na srebrnym ekranie był transmisją na żywo, która stanowiła część programu poświęconego Teatrowi Modrzejewskiej i jego działalności. Prezentacja okazała się tak udana, że wkrótce potem ją powtórzono, a 18 grudnia 2005 roku wyemitowało ją także Studio Teatralne Dwójki. W 2007 roku ta wersja spektaklu otrzymała Wielką Nagrodę Prix Visionica na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej Prix Visionica 2007 we Wrocławiu.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami. Gośćmi pokazu będą: Małgorzata Bulanda – scenografka oraz występujący w spektaklu aktorzy Bogdan Grzeszczak i Paweł Wolak.

Wstęp bezpłatny po odebraniu wejściówki w kasie kina (dostępne od 15 czerwca). Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil