Slow Life: Kino Letnie na Dachu Renomy

kino letnie na dachu renomyDom Handlowy Renoma oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe przedstawiają tegoroczną edycję Kina Letniego na Dachu! Zapraszamy wszystkich w każdą sobotę sierpnia o godzinie 21:30 na bezpłatne seanse filmowe.


W tym roku, pod hasłem Slow Life, pokażemy niezwykłe filmy o relacjach człowieka z naturą oraz poszukiwaniu wewnętrznej równowagi. W nastrojowej nocnej scenerii dachu Renomy widzowie będą mogli spotkać się z wyjątkowym kinem oraz skorzystać z oferty baru w Urban Garden. 

Ostatni film wyświetlony w tegorocznej edycji Kina Letniego na Dachu zostanie wybrany drogą głosowania na Facebooku. Przed seansem 31 sierpnia zaprosimy wszystkich do oddania głosu.

Miejsce projekcji: Dach Renomy, poziom +8 Bilety: wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność przyjścia!

REPERTUAR:

3 sierpnia, godz. 21:30
  • KRÓLOWIE LATA reż. Jordan Vogt-Roberts, USA 2013 / 95’

Obsada: Nick Robinson, Gabriel Basso, Moises Arias, Nick Offerman, Mary Lynn Rajskub

krolowie lataJoe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.
10 sierpnia, godz. 21:30
  • LATO W PROWANSJI reż. Rose Bosch, Francja 2014 / 105’

Obsada: Jean Reno, Anna Galiena, Chloé Jouannet, Hugo Dessioux, Aure Atika

lato w prowansjiWzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie - słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta - "1492 - Wyprawa do raju". W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) - niezawodny Jean Reno ("Faceci od kuchni", "Leon zawodowiec"). Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami - nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną. Komedia obyczajowa.


17 sierpnia, godz. 21:30
  • szczesliwy lazzaroSZCZĘŚLIWY LAZZARO reż. Alice Rohrwacher, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy 2018 / 125’

Obsada: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher

"Szczęśliwy Lazzaro" to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta...


24 sierpnia, godz. 21:30
  • BYŁ SOBIE LAS reż. Luc Jacquet, Francja 2015 / 78’

Obsada: Francis Hallé, Michel Papineschi

byl sobie las"Był sobie las" to fascynująca i zachwycająca wizualnie podróż do świata natury, w głąb tajemniczych lasów deszczowych Peru i Gabonu, pokazująca największe cuda tamtejszej fauny i flory. Przewodnikiem widzów po lasach tropikalnych jest ceniony francuski przyrodnik Francis Hallé. Zdjęcia do dokumentu kręcone były od czerwca do listopada 2012. Twórcy wykorzystali zarówno tradycyjne kamery, jak i drony, które pozwoliły na sfilmowanie pełnej panoramy amazońskiej przyrody. Dokument wzbogacony jest animacjami i rysunkami autorstwa Francisa Hallégo.


31 sierpnia, godz 21:30
  • DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE reż. Paolo Genovese, Włochy 2016 / 97’

Obsada: Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston

dobrze sie klamie w milym towarzystwie Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów włoskich kin 2016 roku (ponad 3,5 miliona widzów). Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari. Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil