Halo Echo 2019

halo echo 2019Już 13 września rozpoczyna się VIII Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży Halo Echo 2019. W Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się uroczysta inauguracja oraz pokazy filmów konkursowych. Przestrzeń kina zamieni się w kolorowy świat animacji widziany oczami dziecięcej wyobraźni. 
Podczas trzech dni będzie można zobaczyć filmy przygotowane przez dzieci w wieku od 11 do 19 lat, posłuchać koncertów w wykonaniu adeptów Laboratorium Śpiewu i Mowy, a także wziąć udział w warsztatach z animacji.

Przegląd HALO ECHO to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. Do konkursu zgłaszanych jest zwykle około 150 filmów animowanych, których treści ujawniają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowią wyjątkowo atrakcyjne zjawisko artystyczne. Dziecięce filmy swoim uniwersalizmem i wdziękiem zyskują uznanie widzów w każdym wieku, szczególnie zaś dużą estymą cieszą się wśród rówieśników ich twórców. Od trzech lat Przegląd ma rangę Międzynarodowego, bo we Wrocławiu zaczęły pojawiać się prace dzieci z całej Europy. Popularność HALO ECHO wciąż rośnie, przybywa mu uczestników, sympatyków i obserwatorów. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ok. 3000 osób.

Goście Przeglądu, a szczególnie najmłodsi miłośnicy filmów animowanych, będą mogli podziwiać dzieła filmowe autorstwa dzieci, uczestniczyć w koncertach, spotkaniach autorskich i warsztatach filmowych. Warsztaty stworzą im okazję zrealizowania swych pomysłów pod opieką profesjonalnych twórców obrazów animowanych, którzy uczestników zajęć wprowadzą w tajniki sztuki filmowej i pomogą im wykonać etiudy. Podczas spotkań i pokazów autorskich zaprezentowane zostaną filmy dzieci z dorobkiem artystycznym – dziełka wielokrotnie nagradzane na festiwalach i przeglądach filmowych.

Szczegółowy program.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wejściówki dostępne u organizatora oraz w kinie na 30 minut przed rozpoczęciem imprezy. Dla grup zorganizowanych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

HALO ECHO 2019 jest organizowane przez Europejską Fundację Edukacji Filmowej (EFEF) we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia współfinansującym Przegląd.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil