Festiwal Podróżników National Geographic 2019

festiwalpodroznikowOd 11 do 13 października w DCF odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Podróżników National Geographic! Podczas 3 dni Festiwalu wspólnie z National Geographic będziemy inspirować dorosłych i dzieci do podróży, przygody, eksploracji, przełamywania własnych barier i wytyczania sobie nowych celów. Wstęp wolny.
W tym roku w DCF zostaną zaprezentowane wspaniałe historie z różnych zakątków świata. Będą to opowieści o drogach na szczyty górskie, ale też takie o kultowej drodze 66, o samotności na pustyni, eksploracji najgłębszych jaskiń czy poszukiwaniu białych niedźwiedzi. Odbędzie się 27 prelekcji oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci, które zagwarantują różnorodność tematów i emocji. Dodatkową atrakcją będą pokazy filmowe, nie tylko we Wrocławiu, ale również w Jeleniej Górze i Legnicy.

Festiwal odwiedzą m.in. Adam Bielecki, Tomek Michniewicz, Krzysztof Starnawski Expedition, Kamila Kielar, Mateusz Waligóra, Busem Przez Świat - Bus Around The World i Globstory, fotografowie National Geographic Marek Arcimowicz Adventure Photographer i Marcin Zaborowski Photography oraz wielu innych wspaniałych podróżników, dziennikarzy, fotografów i blogerów.

Poza Wrocławiem odbędą się prelekcje w Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, gdzie wystąpią: Małgorzata Szumska, Szymon Nitka – Znajkraj oraz Pojechana - Aleksandra Świstow. Z kolektywem fotografów We Roam Poland będzie można przespacerować się po Jaworzynie Śląskiej, Świdnicy, Wrocławiu i Stawach Milickich. Nie zapominamy również o najmłodszych i od 1 października ruszają zapisy do udziału w grze festiwalowej "Duch Wrocławia", którą specjalnie z tej okazji przygotował Globtroterek.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Wejściówki będzie można odbierać od 4 października od godz. 10:00 w kasie DCF. Jedna osoba może odebrać jednorazowo tylko 2 bilety na każde spotkanie/film. Na każde spotkanie obowiązują osobne wejściówki.

Szczegóły Festiwalu na stronie http://travelery.national-geographic.pl/festiwal-wroclaw.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil