Sundance Shorts Tour 2019

sundance shorts tour 20199 listopada o 20:30 zaprezentujemy sześć najlepszych krótkich metraży z tegorocznej edycji kultowego festiwalu Sundance. KUP BILET


 Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców.

Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut.

Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe - w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje, w tym sensacja tegorocznego Sundance: hipnotyzująca polska animacja "Acid Rain", która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Filmy krótkometrażowe — ograniczone jedynie przez ich czas trwania — są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu — te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka.

Od wielu lat Festiwal Sundance traktuje filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

  • SOMETIMES I THINK ABOUT DYING
Stany Zjednoczone, 12 minut.
Reżyseria: Stefanie Abel Horowitz, Scenariusz: Stefanie Abel Horowitz,Katy Wright-Mead, Kevin Armento.

Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.
  • BROTHERHOOD
Kanada, Tunezja, Katar, Szwecja, 25 minut.
Scenariusz i reżyseria: Meryam Joobeur.

Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.
  • THE MINORS
Stany Zjednoczone, 10 minut.
Scenariusz i reżyseria: Robert Machoian.

Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.
  • ACID RAIN
Polska, 26 minut.
Scenariusz i reżyseria: Tomek Popakul.

Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.
  • FAST HORSE
Kanada, 13 minut.
Scenariusz i reżyseria: Alexandra Lazarowich

Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.
  • MUTEUM
Estonia, Hong Kong, 4 minuty.
Scenariusz i reżyseria: Äggie Pak Yee Lee.

Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji - muzeum sztuki.

ŁĄCZNY CZAS POKAZU: 90 MINUT
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil