Filmowa Noc Niepodległości

filmowa noc niepodleglosci11 listopada od 19:30 wspólnie z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michałem Bobowcem oraz Fundacją PKO zapraszamy na Filmową Noc Niepodległości. W programie cztery polskie filmy i toast za niepodległość. Wstęp wolny. 
Program:

Sala Warszawa
  • 19.30 „Zimna wojna”, reż. Paweł Pawlikowski

Film nagrodzonego za reżyserię w Cannes Pawła Pawlikowskiego to historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.  

  • 21.10 „Legiony”, reż. Dariusz Gajewski

Imponujący rozmachem film o wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Ale też o tych, którzy owych idei nie rozumieli, a przekonań nie podzielali. „Legiony” to najdroższa krajowa superprodukcja od czasów „Miasta 44” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, młodości, walce i zwycięstwie, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nigdy nie było. Jednym słowem pełne wzruszeń i prawdziwych emocji kino przygodowe w najlepszym wydaniu.

Sala Lwów

19.40 „Kurier”, reż. Władysław Pasikowski

Sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana życiem słynnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka Jeziorańskiego. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

21.40 „Piłsudski”, reż. Michał Rosa 

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną i kochanką.

Po projekcji o 23:30 zapraszamy do holu głównego na toast za niepodległość.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 9 listopada od godz. 10:00 w kasach DCF. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. 

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil