Walentynkowe przedpremiery

walentynkiW tym roku z okazji Walentynek zapraszamy Was przedpremierowo na dwa wyczekiwane filmy mistrzów współczesnego kina. O 18:30 zagramy "Jezioro dzikich gęsi" Diao Yinana (KUP BILET), a o 20:30 zaprezentujemy najnowszy film Xaviera Dolana "Matthias i Maxime" (KUP BILET). 
JEZIORO DZIKICH GĘSI reż. Diao Yinan / Chiny, Francja 2019 / 113’ | 14 lutego, godz. 18:30 KUP BILET

Nowy film Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód” to stylowy kryminał neo-noir, w warstwie wizualnej mocny zainspirowany niemieckim ekspresjonizmembędący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. 

Film wejdzie do regularnej dystrybucji 6 marca.


MATTHIAS & MAXIME reż. Xavier Dolan / Kanada 2019 / 102’ | 14 lutego, godz. 20:30 KUP BILET

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna. „Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych, pastelowych kolorach, przy użyciu błyskotliwych dialogów i piosenek brzmiących jak wyznanie, którego nie ma się odwagi uczynić wprost. Dolan jest mistrzem pozornie banalnych scen, w których kryją się sięgające zenitu emocje i rozsadzające rutynę dramaty. Ma doskonały słuch do nastroju i jak nikt czuje ducha czasu.

Film wejdzie do regularnej dystrybucji 21 lutego.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil