Dzień Kobiet: Wojowniczki i Mścicielki

Dzień Kobiet8 marca w DCF będą królowały kobiety silne, zdeterminowane, inspirujące. Wojownicze i mściwe. Pójdziemy na otwartą wojnę z policją razem z Mildred Hayes w "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" (KUP BILET) oraz powalczymy z traktującym przedmiotowo kobiety watażką wraz z Cesarzową Furiosą w "Mad Max: Na drodze gniewu" (KUP BILET)Bilety 16 zł.  • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", reż. Martin McDonagh | USA, Wlk. Brytania 2017 | godz. 18:15 
Mieszkająca w małym miasteczku na amerykańskiej prowincji Mildred Hayes (Frances McDormand) w dalszym ciągu nie dowiedziała się, kto zabił jej córkę, mimo, iż od morderstwa upłynęło już kilka miesięcy. Lokalna policja wciąż nie wpadła na trop sprawcy. Kobieta jest na tyle zdesperowana i zdeterminowana, że decyduje się na odważne posunięcie: wynajmuje miejsce reklamowe na trzech billboardach przy drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szeryfa Williama Willoughby’ego (Woody Harrelson). Kiedy do akcji wkracza zastępca szeryfa, niezrównoważony i porywczy posterunkowy Dixon (Sam Rockwell), konflikt między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi zamienia się w otwartą wojnę.


  • "Mad Max: Na drodze gniewu", reż. George Miller | Australia, USA 2015 | godz. 20:30

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max (Tom Hardy) zostaje porwany do osady, w której rządzi psychopatyczny watażka Wieczny Joe (Hugh Keays-Byrne). Udaje mu się uciec i dołączyć do konwoju żon tyrana, które próbują się przedostać do „ziemi obiecanej”. Przewodzi im Cesarzowa Furiosa (Charlize Theron) - kobieta, która nauczyła się żyć w świecie opanowanym przez bezwzględnych mężczyzn. Silna i wojownicza, postanawia pomóc słabszym od siebie. W wielkiej cysternie przemyca uciekinierki, seksualne niewolnice Wiecznego Joe. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna. 


radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil