53 wojny


TYTUŁ ORYGINALNY: 53 wojny
OPIS: Film Ewy Bukowskiej to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…
Scenariusz do filmu powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życia z korespondentem wojennym”.

„53 wojny” to kolejna po „Cichej nocy” produkcja Studia Munka. Film został oparty na prawdziwej historii, opisanej w książce Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.
Recenzenci szczególnie podkreślają wybitną rolę Magdaleny Popławskiej. Aktorka została za nią doceniona także w Polsce – Jantarem Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film” za najlepszą rolę kobiecą. Ewa Bukowska odebrała zaś nagrodę za najlepszy film od Jury Młodzieżowego tego samego festiwalu.

OBSADA: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis
REŻYSERIA: Ewa Bukowska
SCENARIUSZ: Ewa Bukowska
ZDJĘCIA: Tomasz Naumiuk
MUZYKA: Natalia Fiedorczuk
GATUNEK: dramat
CZAS TRWANIA: 82'
PRODUKCJA: Polska 2017
DYSTRYBUCJA: NEXT FILM

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil