LSSFF177 filmów krótkometrażowych z całej Polski zostało zgłoszonych do konkursu Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”. Już wkrótce poznamy listę kilkudziesięciu produkcji, które powalczą o główną nagrodę i statuetkę Salamandry.

Otrzymaliśmy ponad 170 propozycji z całego kraju, w tym ponad 100 filmów fabularnych, kilkadziesiąt animacji i dokumentów. Są wśród nich zarówno dzieła uznanych filmowców, jak i młodych twórców, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. 10 maja zakończymy etap selekcji i ogłosimy oficjalny program festiwalu – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców,  m.in. Agnieszki Smoczyńskiej czy Jana Komasy.

– W sekcji konkursowej widzowie zobaczą kilkadziesiąt tytułów. Selekcja będzie bardzo trudna. Zgłoszone propozycje to w zdecydowanej większości oryginalne i dobrze zrealizowane produkcje, często ze znakomitą obsadą. Lista znanych aktorów, których można podziwiać w festiwalowych propozycjach jest dość długa, można na niej znaleźć m.in. Emilię Krakowską, Olgę Bołądź, Dorotę Pomykałę, Ewę Skibińską, Pawła Deląga, Roberta Gonerę i Bartosza Porczyka – dodaje dyrektor DCF.

Filmowcy powalczą o statuetkę Salamandry oraz czek na 3 tysiące złotych w każdej z konkursowych kategorii: dokumencie, fabule i animacji. W ośmioosobowym składzie jury I Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival” zasiądą osoby związane z branżą filmową i teatralną, literaturą i muzyką. Przewidzieliśmy również nagrody publiczności i dziennikarzy.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.shortfestival.pl.