3 – DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ, reż. Lisa Azuelos | Francja 2016 | 127′

10 – GREEN BOOK, reż. Peter Farrelly | USA 2018 | 130′

24 – POJEDYNEK NA GŁOSY, reż. Peter Cattaneo | Wielka Brytania 2019 | 112′

31 – KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI, reż. Isabel Coixet | Francja 2017 | 113′

Seanse – wtorki, godz. 12.00 | Bilety – 13 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ

Niekwestionowana królowa sceny disco, miss Egiptu, laureatka Oskara, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Na scenie wszystko, czego dotknęła, stawało się złotem; przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości, a zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn.

Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nielicznych.

GREEN BOOK

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową na południe Stanów Zjednoczonych, by w nietypowy sposób walczyć z segregacją rasową. Wyprawa ta da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy. Pełna humoru opowieść o wyjątkowej przyjaźni.

POJEDYNEK NA GŁOSY

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa. Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI

Florence Green, szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza takie dzieła światowej literatury, jak „Lolita” Nabokowa czy „451 stopni Farenheita” Bradbury’ego, u niektórych wywołując oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Pewna wpływowa dama zrobi wiele, by zamknąć ten „sklepik”. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści.