Podczas kolejnego spotkania w cyklu City Docs porozmawiamy o kryzysie klimatycznym. Już nikt z nas nie ma wątpliwości, że globalne ocieplenie spowodowane kumulowaniem się gazów cieplarnianych, nie jest mrzonką małej grupy ekologów. Ocieplenie klimatu możemy obserwować na własne oczy.

Podczas naszego listopadowego spotkania obejrzymy film „Antropocen: Epoka człowieka”. Naszym gościem w dyskusji, która odbędzie się po filmie, będzie m.in. Marcin Popkiewicz ‒ analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” oraz główny autor książki „Nauka o klimacie”. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl oraz naukaoklimacie.pl

Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Antropocen od lat 50. ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego?

A może początek nowego, niekoniecznie ludzkiego? Narratorką filmu jest Alicia Vikander, nagrodzona Oscarem za rolę w „Dziewczynie z portretu”.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekorozwoju.