W listopadowym wydaniu „Książki na ekranie” kultowy film na podstawie kultowej powieści – „Łowca androidów” Ridleya Scotta (film z 1982 roku, w reżyserskiej wersji). Adaptacja książki Philipa Dicka „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”. Rzadka okazja, by zobaczyć ten tytuł na dużym ekranie. Bilety: 13 zł.

„Łowca androidów” to film, do którego trzeba wracać, bo wraz z doświadczeniem życiowym i zmieniającą się rzeczywistością, można odbierać go w zupełnie nowy sposób. To nie tylko wybitne dzieło science fiction, nie tylko oryginalny czarny kryminał z fascynującą fabułą, ale filozoficzne dzieło o radzeniu sobie ze śmiertelnością, o spotkaniu z Bogiem, to cyberpunkowa antyutopia o samotności i bezradności człowieka. Wspaniali Harrison Ford i Rutger Hauer „świecą pełnym blaskiem”. Nie żałujcie czasu, przecież: „wszystkie te chwile przeminą, jak łzy w deszczu”…

Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich życie trwa zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca. Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi stawić czoła czterem niezwykle silnym i szybkim androidom, przekonanym o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.

Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.