Po wakacyjnej przerwie wracamy z ulubionym cyklem widzów kina DCF! Gościem Łukasza Maciejewskiego w pierwszym Maglu Filmowym w  nowym sezonie będzie popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, lektor i … piosenkarz Borys Szyc, z którym wspólnie obejrzymy komedię „Kryptonim Polska” w reżyserii Piotra Kumika. Po filmie  gwarantującym dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru gospodarz Magla Filmowego całkiem poważnie porozmawia z Borysem Szycem nie tylko o nowych artystycznych wyzwaniach, ale także o innych rolach w życiu naszego gościa, który popularność i uznanie zdobył za sprawą brawurowej kreacji aktorskiej w głośnym  filmie „Symetria”, gdzie wcielił się w rolę aresztanta Alberta.

 

O filmie:

Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on… I miłosne uczucie wystawione na największą próbę. Za dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru ręczą bezbłędni aktorzy: Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury.

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

 

bilety: 30 zł