W kwietniowym Maglu Filmowym zapraszamy na spotkanie z Erykiem Kulmem jr oraz pokaz filmu „Filip”, inspirowanego powieścią Leopolda Tyrmanda, w którym nasz gość wciela się w tytułową postać. Eryk Kulm jr – urodzony w 1990 roku absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – ma na swoim koncie już kilkanaście aktorskich kreacji filmowych i telewizyjnych, ale to właśnie rola Filipa doceniona nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego przyniosła mu największy jak dotąd podziw i uznanie. O czekaniu na swoją zawodową szansę i pracy nad rolą uwikłanego w okrutną historię uwodziciela próbującego poradzić sobie z traumą wojny, Eryk Kulm jr opowie gospodarzowi cyklu Łukaszowi Maciejewskiemu.

O filmie:

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam, będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart…

Bilety 30 zł | z Kartą Kinomana 25 zł

***

Wydarzenie jest częścią projektu Kultura bez barier w DCF. Film prezentujemy z audiodeskrypcją i napisami, spotkanie tłumaczone jest na PJM. Wydarzenie jest dostosowane również za pomocą pętli indukcyjnej. Kino zapewnia odbiorniki z słuchawkami do audiodeskrypcji.

Od 1 października 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu realizowane jest przedsięwzięcie grantowe: „Kultura bez barier w DCF” polegające na poprawie dostępu do instytucji kultury na poziomie widzenia i słyszenia, będące częścią projektu „Kultura bez barier”.