W marcowej odsłonie Magla Filmowego zaprezentujemy premierowo film „Córka Trenera” Łukasza Grzegorzka, a gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Jacek Braciak. Bilety 20 zł.

Kinomani pokochali go przed wielu laty za rolę w filmie „Edi”, w którym partnerował niezapomnianemu Henrykowi Gołębiewskiemu. W ubiegłym roku można go było oglądać w roli czarnego charakteru w głośnym „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego, teraz przyszedł czas na pozytywne wcielenie. „Córka trenera” w której Jacek Braciak – gość kolejnego Magla Filmowego – gra główną rolę, to jeden z najbardziej pozytywnych, mądrych, a jednocześnie zabawnych polskich filmów ostatnich lat. O tej roli oraz o jego zawodowej drodze, planach i marzeniach nasz bohater opowie Łukaszowi Maciejewskiemu i widzom kina DCF już 3 marca. Zapraszamy!

Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Jacek Braciak, nareszcie obsadzony w głównej roli, świetnie poradził sobie jako surowy trener, nieznoszący sprzeciwu, bojowo nastawiony do świata. Wcale nie gorzej wypadła młoda Bruchnicka, odgrywająca optymistyczną, rezolutną Wiktorię. Ich żywiołowy duet napędza cały film – reżyser postarał się, by aktorzy zbudowali na planie wyjątkową relację. Prace nad filmem poprzedzał półroczny trening tenisa dla aktorów. Był to czas poznawania się i zacieśniania więzi między bohaterami. – pisze o „Córce trenera” Maja Budka.