Magiel Filmowy Karolina Gruszka

Ulubiony cykl widzów DCF-u Magiel Filmowy wraca do kina. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Karolina Gruszka, gwiazda młodego pokolenia obdarzona niezwykłym talentem i urodą. Pretekstem do spotkania będzie islandzki „Złotokap” Ragnara Bragasona.

O tym, jak jej się grało po islandzku i w dodatku komediową rolę, jak wyglądał plan zdjęciowy na wyspie i o wcześniejsze zawodowe przygody wypyta Łukasz Maciejewski, prywatnie przyjaciel aktorki, możemy zatem liczyć na to, że będzie to bardzo osobista i unikalna rozmowa.

Karolina Gruszka to niezapomniana Sańka z „Tlenu” Iwana Wyrypajewa, Ola z „Kochanków z Marony” w reżyserii Izabeli Cywińskiej (na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza), a ostatnio Maria Skłodowska-Curie we francuskim filmie wyreżyserowanym przez Marie Noëlle.

O FILMIE: Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje.