Zapraszamy na kolejną odsłonę Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Łukasz Simlat. Obejrzymy film Moniki Jordan-Młodzianowskiej „Żelazny most”.

Jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Polsce, jego filmografia obejmuje blisko sto ról w filmach i serialach. Znajdzie się tam rola w popularnym serialu „Na dobre i na złe”, ale i w filmach Wojciecha Smarzowskiego. Są komediowe kreacje w „Brzyduli” czy „Heli w opałach” obok skomplikowanych postaci w „Fudze” Agnieszki Smoczyńskiej, „Bożym Ciele” Jana Komasy czy „Broad Peak” Leszka Dawida. Łukasz Simlat będzie w grudniu gościem Łukasza Maciejewskiego w naszym cyklu Magiel Filmowy, a pretekstem do spotkania będzie premiera debiutu Moniki Jordan -Młodzianowskiej, w którym Simlat gra jedną z głównych ról.

Sztygar Kacper, rozdzielając zadania pracującym pod ziemią górnikom, wysyła swojego przyjaciela, Oskara na najdalsze odcinki, by mieć więcej czasu na spotkania z jego żoną, Magdą. Jedno z takich spotkań kochankom przerywa telefon z kopalni ‒ miał miejsce wstrząs o niespotykanej sile i nie ma kontaktu z załogami pracującymi pod ziemią. Wkrótce okazuje się, że los Oskara jest nieznany. Uwalniający się metan uniemożliwia bezpieczne dotarcie do zasypanego, dlatego za namową Kacpra kierownik akcji zarządza dostanie się do niego otworem drążonym z powierzchni, podobnie jak to zrobiono podczas słynnej akcji w Chile. Kochankowie rzucają się w wir akcji ratunkowej, mając nadzieję, że ratując przyjaciela ocalą także własne sumienia.