Zapraszamy na ósmą edycję Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Sebastian Fabijański. W programie również pokaz filmu „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona. Bilety: 20 zł.

Na kolejnym spotkaniu w cyklu Magiel Filmowy gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Sebastian Fabijański, aktor młodego pokolenia, który już za swoje debiutanckie role w „Mieście 44” Jana Komasy i „Jezioraku” Michała Otłowskiego otrzymał nagrodę na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tego czasu możemy go często oglądać na ekranach kin (na przykład w filmach Patryka Vegi) i telewizorów („Tancerze”, „Misja Afganistan”).

A ostatnio w epickim „Kamerdynerze” Filipa Bajona, gdzie Fabijański gra główną rolę. Akcja filmu opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego okolicę Pucka,  To opowieść o powikłanych losy trzech nacji zamieszkujących dawne polsko-niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy wytyczonej w Wersalu po I wojnie światowej podzieliła nie tylko ziemię, lecz także ludzi: Niemców, Kaszubów, Polaków, będąc przyczyną waśni, a często nienawiści.

Tego dnia w DCF będą też odbywać się warsztaty dla młodzieży poświęcone Kaszubom i zbrodni piaśnickiej prowadzone przez Fundację im. Ks. Włodzimierza Sedlaka.