Zapraszamy na kolejną odsłonę Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Sebastian Stankiewicz. Obejrzymy film Marcina Krzyształowicza „Pan T.”.

W styczniowej odsłonie Magla Filmowego będziemy gościć wschodzącą gwiazdę polskiego kina – Sebastiana Stankiewicza, kochanego przez publiczność za wybitny talent komediowy. Sebastian Stankiewicz ma na koncie wiele ról filmowych i serialowych, a na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni uhonorowano go nagrodą dla najlepszego aktora w roli drugoplanowej za kreację w filmie „Pan T.”, który był również wydarzeniem i niespodzianką festiwalu.

O filmie: Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.