Magiel filmowy ze Zbigniewem Zamachowskim

Magiel filmowy wraca do DCF, a w nim wspaniała niespodzianka dla widzów naszego kina. Pierwszym po długiej przerwie gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Zbigniew Zamachowski.

Zbigniew Zamachowski to niezwykły aktor, którego talent mogliśmy podziwiać w filmach Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Wojciecha Marczewskiego, Władysława Pasikowskiego i wielu innych. Wszechstronny, charakterystyczny, przejmujący i zabawny. Fani kultury popularnej uwielbiają go jako Wołodyjowskiego z „Ogniem i mieczem”, Jaskra z „Wiedźmina” czy Shreka, którego genialnie dubbingował. Krytycy docenili go za wstrząsającą kreację w filmie „Cześć Tereska” czy refleksyjne „Zmruż oczy”. Jest fenomenalny na teatralnej scenie, w każdej swojej roli. Wielokrotnie grał w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego czy Kazimierza Kutza. My we Wrocławiu znamy go jako wspaniałego aktora śpiewającego, laureata Nagrody im. Aleksandra Bardiniego na PPA.

O swojej drodze życiowej i zawodowej opowie gospodarzowi Magla Łukaszowi Maciejewskiemu 6 czerwca o godzinie 19, a pretekstem do rozmowy będzie „Wielka majówka” – debiut Zamachowskiego z roku 1981.