Spotkania w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17:00 i są okazją do dyskusji w gronie nastoletnich kinomanów o niebanalnych tytułach wchodzących właśnie na ekrany kin.

Tegoroczne spotkania w ramach MKF’u zakończymy filmem „Men” – gorączkowym horrorem w reżyserii Alexa Garlanda. Film opowiada historię Harper, która w następstwie osobistej tragedii wyjeżdża na piękną, angielską wieś, mając nadzieję, że znajdzie tam ukojenie. Wydaje się jednak, że ktoś lub coś ją śledzi. To, co na początku wzbudza w niej strach, w jednej chwili staje się w pełni ukształtowanym koszmarem, zamieszkałym przez jej najmroczniejsze wspomnienia i lęki. W rolę głównej bohaterki wciela się Jessie Buckley, którą znamy już z filmu „Córka”, a oprócz aktorki na ekranie pojawi się m.in. Rory Kinnear, który zaprezentuje nam łącznie kilkanaście postaci. Zapowiadają się niezwykłe kreacje aktorskie, dlatego wspólnie sprawdzimy, jak wspomniani aktorzy poradzą sobie w swoich rolach. To podobno jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Wspólnie przyjrzymy się horrorowi jako gatunkowi filmowemu i poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy i dlaczego lubimy się bać?

 

14.06.2022, godz.: 17:00

Bilety: 16 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych

 

Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.