MKF on-line: "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze"

W lutowym Młodzieżowym Klubie Filmowym on-line zapraszamy na „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze”.

Film nagrodzony na festiwalu Sundance (U.S. Dramatic Special Jury Award for Neorealism) oraz Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie.

Autumn to spokojna nastolatka. Uczy się w szkole, pracuje w supermarkecie w niewielkim mieście w Pensylwanii. W obliczu niezamierzonej ciąży i braku możliwości jej przerwania w całym stanie, ona i jej kuzynka Skylar zbierają trochę gotówki, pakują walizkę i wsiadają do autobusu do Nowego Jorku. Nie mają się nawet gdzie zatrzymać, tylko z adresem kliniki w ręku ruszają do nieznanego miasta.

Scenarzystka i reżyserka Eliza Hittman po mistrzowsku przedstawia obraz, w którym gesty i szczegóły są tak samo ważne jak słowa. Film nakręcono na taśmie 16mm, przywołując ziarnistą, ponurą i surową atmosferę, rejestrując młode aktorki – Sidney Flanigana i Talię Ryder (obie obwołane odkryciami), w intymnych zbliżeniach, które podkreślają złożoność ich naturalnych, minimalistycznych kreacji. W ten sposób powstała historia nastolatek odbywających żmudną podróż, w której chodzi o odwagę do podejmowania decyzji, kobiecą solidarność, a przede wszystkim o odzyskanie własnego ciała i ducha.

Zapraszamy na dyskusję na Zoomie 2 lutego o godz. 17.00. Link do spotkania: https://us04web.zoom.us/j/76603010825?pwd=dWpmNTBPMjlhR1NjTW1XVkJnSjZpdz09

Meeting ID: 766 0301 0825 Passcode: DCF

1 lutego na FB DCF zaprosimy do obejrzenia wprowadzenia do dyskusji.

Film można obejrzeć na player.pl.