MKF on-line: "Sala samobójców. Hejter"

Przenosimy MKF do sieci! Porozmawiamy o filmie Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”. Zapraszamy do dyskusji na Zoomie. 6 kwietnia na naszym facebookowym fanpage’u wprowadzenie do filmu przedstawi Tadeusz Kokurewicz.

Współpraca reżysera Jana Komasy ze scenarzystą „Bożego Ciała”, Arturem Pacewiczem, zaowocowała filmem zaskakująco aktualnym. Pierwszym argumentem za tym, żeby zobaczyć film „Sala samobójców. Hejter” jest przekonanie, że obrazy nawiązujące do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej należy oglądać szybko, ponieważ prędko mogą się zdezaktualizować.

Dlatego nie zmieniamy terminu naszego spotkania. Widzimy się, jak dotąd, w pierwszy wtorek miesiąca. Tym razem on-line. Zapraszamy do rozmowy na Zoomie o godz. 17.15, link do pokoju: https://us04web.zoom.us/j/2219801170 (hasło: DCF). Wprowadzenie do filmu przedstawi Tadeusz Kokurewicz. Opublikujemy je 6 kwietnia na Facebooku DCF oraz w wydarzeniu. Film do obejrzenia na: Player+, Ipla

Zoom to bardzo intuicyjna platforma, która umożliwia spotkania on-line. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie. W każdym momencie możecie włączyć i wyłączyć mikrofon i kamerę. Możecie np. jedynie posłuchać tego spotkania na zasadzie podcastu. Polecamy zapoznać się wcześniej z platformą – łatwiej jest ściągnąć aplikację niż wchodzić z przeglądarki. Sprawdziliśmy, że wchodzenie z przeglądarki nie zawsze działa. Czekamy na Was we wtorek!

„Hejter” nawiązuje do pierwszej części – „Sali samobójców”. Również w „Hejterze” najważniejsza filmowa, tragiczna w skutkach decyzja, zapada w grze komputerowej. Reżyser po raz kolejny zapewnia, że teoria o życiu w dwóch światach – realnym i wirtualnym – wydaje się od dłuższego czasu nie do utrzymania, ponieważ to, co się dzieje w „świecie internetowym”, powoduje tragiczne skutki w świecie rzeczywistym. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę teraz, gdy nasze życie jeszcze bardziej przeniosło się do Internetu.