Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, ​nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy​ – „Nędznicy” w reż. Ladj Ly to propozycja w marcowym Młodzieżowym Klubie Filmowym.

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmówtego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, ​nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy​ oraz ​zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej​ w kategorii ​Odkrycie Roku​, ​zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards​, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (​ponad milion widzów wzaledwie dwa tygodnie​).

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.