Podczas piątego spotkania w cyklu widzowie obejrzą film „Anders, ja i jego 23 inne kobiety”, a dyskusję po projekcji pod hasłem „Miłość w czasach Tindera” poprowadzi Katarzyna Kaczorowska. Głównym partnerem cyklu jest Against Gravity. Bilety: 10 zł (studenci) / 13 zł.

Gdy Nahid przesunęła palcem w prawo na ekranie smartfona, nie spodziewała się tego, co ją czeka. 49-letni Anders, przystojny tenisista, okazał się zainteresowany nią, 57-letnią kobietą. Ich pierwsze randki były wspaniałe, kolejne jeszcze lepsze. Nahid poznała przyjaciół Andersa, co wróżyło poważniejszy związek. Jej wątpliwości zaczął budzić fakt, że pod zdjęciami mężczyzny na Facebooku pojawia się wiele poufałych komentarzy innych kobiet. Postanowiła do nich napisać. Okazało się, że nie jest jedyna.

W tym momencie Nahid Persson, szwedzka reżyserka irańskiego pochodzenia, postanowiła sięgnąć po kamerę. Anders, o dziwo, zgodził się zostać bohaterem jej filmu. Tak zaczyna się opowieść, która pomimo pozorów typowej narracji o Casanovie wielokrotnie sprowadza widza na manowce. Film jest zgrabną metaforą tego, jak współczesne randkowanie w sieci zderza się ze staroświecką ideą miłości romantycznej.

Gośćmi dyskusji będą: dr Anetta Pereświet-Sołtan oraz prof. Anna Gemra.

ANDERS, JA I JEGO 23 INNE KOBIETY
reż. Nahid Persson | Szwecja, Norwegia, Finlandia, Francja, Hiszpania 2018 | 90 min