Podczas czwartego spotkania w cyklu widzowie obejrzą film „Ludowa republika pożądania”, a dyskusję po projekcji pod hasłem „Internetowe suplementy” poprowadzi Katarzyna Kaczorowska. Głównym partnerem cyklu jest Against Gravity. Bilety: 10 zł (studenci) / 13 zł.

W Nowym Wspaniałym Świecie nie trzeba instalować kamer w prywatnych domach. Ponad milion obywateli Chińskiej Republiki Ludowej zasiada codziennie przed kamerką swojego komputera, włącza platformę YY.com i poprzez streaming online pokazuje setkom milionów innych, jak śpiewa, tańczy lub opowiada dowcipy. Talent nie jest konieczny, by zyskać fanów i zarobić gigantyczne pieniądze. Najpopularniejsi streamerzy mogą liczyć na sponsoring dużych agencyjnych bossów, a także udział w konkursach. Fani inwestują nierzadko oszczędności życia w swoich internetowych idoli, aby poczuć, że mają udział w czymś większym od nich samych. Film jest opowieścią o wyjątkowym zjawisku, w którym odbijają się paradoksy współczesnych Chin i konsekwencje internetowej popularności. O uniwersalnej naturze pragnienia i „suplementach”, które podtyka nam wirtualny świat, by je zaspokoić.

Gośćmi dyskusji będą: Patryk Pławski z Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Julian Jeliński ‒ krytyk filmowy i vloger znany na YouTube jako „Brody z Kosmosu”.

LUDOWA REPUBLIKA POŻĄDANIA
reż. Hao Wu | Chiny / USA 2017 | 95 min