W tenisie love znaczy zero

Podczas drugiego spotkania widzowie obejrzą film „W tenisie love znaczy zero”, a dyskusję po projekcji pod hasłem „Jaką cenę płaci się za bycie mistrzem?” poprowadzi Daniel E. Groszewski. Głównym partnerem cyklu jest Against Gravity. Bilety: 10 zł (studenci) / 13 zł.

Nick Bollettieri stworzył szkołę tenisową dla dzieci gwarantując sobie zyski z przyszłych sukcesów swoich podopiecznych. Treningi od godziny 6 rano do godziny 9 wieczorem. Bolletteri to szczególny przykład narcyza – nie jest w stanie przypomnieć sobie imion swoich ośmiu żon, o własnych wychowankach mówi jak chłopak z ferajny, a o posiadanych dziełach sztuki: mój Andre (Agassi) lub moja Serena (Williams). Nie chcielibyśmy mieć go za wroga ani za przyjaciela. Zgodził się wziąć udział w filmie, aby zapewnić sobie sławę na wieki, choć jego szkoła przypominała więzienie, a problemy z psychiką przyszłych mistrzów i mistrzyń znane były wszystkim. Film pokazuje studium jego tyranii, ubarwione dramatycznymi, komediowymi i groteskowymi sytuacjami. Pojedynek podopiecznych, Agassi-Courier oglądany przez tyrana przypomina starcie Mozarta z Salierim. Po nagłym zerwaniu z Agassim, Bolletteri związuje się z Borisem Beckerem, któremu doradza jak wygrać ze swoim byłym podopiecznym. Film ma świetną dramaturgię a fragmenty meczów Agassiego z komentarzem Bolletieriego tworzą kaskadę zabawnych suspensów. Agassi odmówił wzięcia udziału w filmie, ale jego trener z wielką swadą opowiada o wspaniałej zwycięskiej przeszłości i uważa, że ostateczna rezygnacja z jego usług była najgorszą decyzją w życiu jego wychowanka.

Goście dyskusji: Agnieszka Sypień (najbardziej utytułowana zawodniczka karate kyokushin w historii), Tadeusz Pawłowski (piłkarz i trener Śląska Wrocław), Renata Mauer-Różańska (dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie).

W TENISIE LOVE ZNACZY ZERO
reż. Jason Kohn | USA | 2017 | 90 min.