W specjalnym festiwalowym wydaniu cyklu City Docs porozmawiamy o przyszłości Europy. Pokażemy film „Erasmus – obywatele Europy”.

Po seansie odbędzie się debata, której gośćmi będą: dr hab. Aldona Wiktorska-Święcka (kierownik Zakładu Europejskiej Integracji Gospodarczo-Społecznej i Rozwoju Regionalnego, Uniwersytet Wrocławski), dr Maciej Zathey (dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego) oraz Jacek Wasik (Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu). Pokaz odbędzie się w ramach 16. Millennium Docs Against Gravity.

Po wielu latach integracji i rozszerzania Unii Europejskiej, wspólnota europejska stoi dziś przed poważnymi wyzwaniami. Większość mieszkańców Europy wciąż popiera ideę Unii. Jednocześnie kryzys finansowy z 2008 roku, problemy z imigracją oraz brexit spowodowały, że w debacie publicznej coraz więcej obaw nie tylko o jej kształt w przyszłości, ale nawet o jej przetrwanie. Bardzo różne są też wizje przyszłości Europy, nawet wśród zwolenników Unii. Pretekstem do rozmowy o czekających nas europejskich wyzwaniach będzie film pt. „Erasmus – obywatele Europy” (Citizen Europe) w reż. Aggeliki Aristomenopoulou i Andreasa Apostolidisa. Po filmie zapraszamy na debatę, którą poprowadzi Mateusz Kokoszkiewicz.