W kolejnym sezonie cykl „Książka na ekranie” otworzymy legendarnym „Śniadaniem u Tiffany’ego” według najgłośniejszej książki Trumana Capote’a z niezapomnianą kreacją Audrey Hepburn, wcielającej się w rolę uroczej, nieco postrzelonej dziewczyny do towarzystwa Holly Golightly. Bilety: 13 zł.

Pokaz filmu, który pokochali wszyscy, z wyjątkiem niezadowolonego z adaptacji Capote’a, będzie też pretekstem do przypomnienia jego sylwetki – jednego z najważniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku, autora „Z zimną krwią”, geja, celebryty, fascynującego człowieka.

Audrey Hepburn jako Holly Golightly w czarującej romantycznej komedii na podstawie bestsellerowej noweli Trumana Capote’a. Holly to przemiła, ekscentryczna nowojorska playgirl zdecydowana za wszelką cenę poślubić brazylijskiego milionera. George Peppard gra jej sąsiada zza ściany, pisarza „sponsorowanego” przez bogatą Patricię Neal. Łatwo przewidzieć, kto jest odpowiednim mężczyzną dla Holly, jednak śledzenie rozkwitającego romansu dwojga bohaterów to prawdziwa przyjemność. Ich miłosne rozgrywki toczą się na tle oscarowej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Henry’ego Manciniego z niezapomnianą, nagrodzoną Oscarem piosenką „Moon River”.

Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.