Po wakacyjnej przerwie wracamy z kolejną odsłoną cyklu, żeby porozmawiać o zrównoważonym transporcie w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – Dnia bez Samochodu. Pretekstem do rozmowy będzie film „Why we cycle”.

Naszymi gośćmi będą: Sabina Lubaczewska (Wrocławska Inicjatywa Rowerowa), Rafał Jurkowlaniec (prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego) oraz Tomasz Sikora (dziennikarz Radia Wrocław, miłośnik komunikacji rowerowej). Rozmowę po seansie poprowadzi Mateusz Kokoszkiewicz, dziennikarz Gazety Wyborczej Wrocław.

Wstęp wolny. Odbiór wejściówek w kasach biletowych kina od 20 września.

Dla Holendrów jazda na rowerze jest niczym oddychanie. Nie myślą o niej, po prostu ją praktykują. Ma to jednak swoje konsekwencje: ta naturalność z jednej strony przyczyniła się do niesamowitej popularności tego środka transportu, z drugiej jednak sprawiła, że paradoksalnie niewiele dyskutuje się o rowerach i ich użytkownikach. Twórcy dokumentu „Why we cycle” zabierają nas na przejażdżkę ze zwykłymi rowerzystami oraz specjalistami z dziedzin zrównoważonego transportu czy urbanistyki. Rozmowy te ujawnią – czasem oczywiste, a czasem nieco bardziej zaskakujące – skutki popularności rowerów dla ludzi, wspólnot i organizacji miasta.